PARTİLERİN ANKARA VE İSTANBUL İÇİN ORTADA DOLAŞAN İSİMLERİ, SPOR TOTO TAHMİNLERİNE DÖNDÜ. AHMET HAKAN VE ALDÜLKADİR SELVİ’DEN SON TAHMİNLER

Ana Sayfa » GÜNCEL » PARTİLERİN ANKARA VE İSTANBUL İÇİN ORTADA DOLAŞAN İSİMLERİ, SPOR TOTO TAHMİNLERİNE DÖNDÜ. AHMET HAKAN VE ALDÜLKADİR SELVİ’DEN SON TAHMİNLER

05.11.2018 - 8:41

PARTİLERİN ANKARA VE İSTANBUL İÇİN ORTADA DOLAŞAN İSİMLERİ, SPOR TOTO TAHMİNLERİNE DÖNDÜ. AHMET HAKAN VE ALDÜLKADİR SELVİ’DEN SON TAHMİNLER

Güvenilirliklerini yitirmiş, okunma oranları yerlerde sürünen gazeteler için bugünlerde altın değerinde iki konu var. Bunlarla ilgili kim ne yazsa boş yok. Konulardan birincisi yaklaşan yerel seçimlerde partilerin özellikle Ankara ve İstanbul için düşündükleri aday isimleri, diğeri ise sevgilisi Ahmet Kural’dan şiddet gördüğü iddia edilen Sıla’nın estirdiği rüzgar. Yaz ortalarında artık sıkıldım deyip tatile çıkan, Cumhuriyet’te yazmaktan vazgeçen ve tekrar geriye döndükten sonra ”Sıla’yla beraber şarkılar söyleyeceğiz.” diye sesini yükselten ünlü şairimiz Ataol Behramoğlu’undan, dün Hürriyet’te feminizm üzerinden Sıla’ya sahip çıkan Perihan Mağden’e ve Ahmet Kural’ı yerden yere vuran Ahmet Hakan’a kadar gazetelerde Sıla rüzgarı esiyor. Ahmet Hakan Sıla’dan başını kaldırdığında da en çok spor toto tahmini gibi aday tahminlerinde bulunuyor.

İşte Hürriyet yazarı Hakan’ın bugünkü tahmini:

“Öyle olacak, böyle olacak, çok tantana çıkacak, çok isim ortaya atılacak, çok spekülasyon yapılacak falan ama…” ifadelerini kullanan Gazeteci Ahmet Hakan, “Ankara ve İstanbul’da kim kiminle yarışacak?” başlıklı yazısında AK Parti ve CHP’nin İstanbul ile Ankara adaylarını yazdı.

AHMET HAKAN’A GÖRE İSTANBUL’DA KİMLER ADAY?

Hakan, İstanbu’da AK Parti’nin Binali Yıldırım ya da Numan Kurtulmuş’u, CHP’nin ise Muharrem İnce’yi aday göstereceğini iddia etti.

ANKARA ADAYLARI

Ankara’da ise CHP’nin yine Mansur Yavaş’ı aday göstereceğini belirten, Hakan, AK Parti adayının ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu yazdı.

Peki yine aynı gazeteden iktidarın kuvvetli kalemi Abdülkadir Selvi’nin bu konudaki tahmine acaba?

Abdulkadir Selvi, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere dair görüşlerini dile getirdi. İstanbul’da ibrenin kaydığını ifade eden Selvi, “Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’nda devam etme arzusu ibrenin Numan Kurtulmuş’a doğru kaymasına yol açıyor” dedi.
“Yerel seçim hazırlıklarının ele alındığı AK Parti MKYK’da İstanbul, Ankara ve İzmir için anket yapılıyor. Ankara için Mehmet Özhaseki, İstanbul için Numan Kurtulmuş ismi ön plana çıkıyor” diyen Selvi, şöyle devam etti:

— Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’nda devam etme arzusu ibrenin Numan Kurtulmuş‘a doğru kaymasına yol açıyor. İzmir için Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hâlâ denklemdeki yerlerini koruyorlar. Bu arada Soylu, MKYK toplantısında terörle mücadele konusunda kapsamlı bir sunum yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kayyumdaki belediyeler için söylediği ‘Teröre bulaşmış olanlar sandıktan çıkarsa tekrar kayyum atarız’ sözünün altı dolmaya başladı.

— Sadece siyasi partiler seçim hazırlıklarına başlamadılar. PKK terör örgütü Kandil’de yerel seçim çalışmalarına başlamış. Aday olacak muhtarların dahi isimlerinin belirlendiği söyleniyor. Belediye başkan adaylarının ise HDP’ye bırakılmadan Kandil’de belirleneceği konusunda bir kuşku yok. Daha açık bir ifadeyle o yöndeki istihbarat bilgileri Kandil’deki toplantılarla gerçeğe dönüşüyor.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :