PAZARDA SOĞANIN, ISPANAĞIN, PIRASANIN KAÇTAN SATILDIĞINDAN HABERSİZ YAŞAYAN ARDAN ZENTÜRK, ERDOĞAN’I KIŞKIRTIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » PAZARDA SOĞANIN, ISPANAĞIN, PIRASANIN KAÇTAN SATILDIĞINDAN HABERSİZ YAŞAYAN ARDAN ZENTÜRK, ERDOĞAN’I KIŞKIRTIYOR

21.01.2019 - 11:46

PAZARDA SOĞANIN, ISPANAĞIN, PIRASANIN KAÇTAN SATILDIĞINDAN HABERSİZ YAŞAYAN ARDAN ZENTÜRK, ERDOĞAN’I KIŞKIRTIYOR

Bu aralar en büyük savaş hayatın içinde, çarşıda pazarda veriliyor.

Bu aralar pazarda 8 liradan satılan soğandan, bir zamanlar Allahın otu diye burun kıvrılan ıspanak 7 liradan satılıyor ya, vatandaş yoksullukla o fiyatlar arasında pipon topu gibi gidip geliyor ya, bunlardan habersiz yaşayanlar ucuz kahramanlıklar peşinde koşuyorlar.

Havuz medyasının önde gelen gazetelerinden Star’da yazan Ardan Zentürk bakın bugün Erdoğan’a seslenerek nasıl bir çağrıda bulunmuş:

“Sayın Erdoğan… Yeni saldırı geliyor…

Uyarıyorum. ABD’deki neo-con/Siyonist lobi, Erdoğan’ı, ‘IŞİD’e, karşı mücadelede güvenilmez’ (PKK’cı Bret McGurk’ün Washington Post yazısı ) ve radikal örgütlere silah temin eden ( FETÖ’cü Siyonist Michael Rubin’in yazısı) karanlık portre olarak tarif eden yeni bir kampanya başlatıyor.

Devamı, Erdoğan’ın başkanlık meşruiyetinin tıpkı Venezuela’nın Maduro’suna yaptıkları gibi küresel zeminde sorgulanmasıdır.

Bu saldırının iç politikaya yansıyan yüzünde aranan ‘dünyaca saygın ılımlı muhafazakar politikacı’ karakteri hangi vesayetin cebinden çıkar, ona hangi sürpriz isimler destek olur, yolunu açar, 1 Nisan sabahından itibaren göreceğiz.

Bütün bu emperyalist komploları göğüsleyecek güç, ‘yeniden kuvvayı milliye’dir…

Kuvvayı milliye;

Amerikan emperyalizmine,

Rus hegemonyasına,

Çin’in çek defterine,

Avrupa’nın sinsiliğine

direniş demektir…

Bizim, gelişen her duruma göre söyleyecek bir sözümüz yok, yaşam karşısında değişmeyecek, bir tek sözümüz var:

Bu topraklarda son sözü, millet söyler…”

Kışkırtıcılığın bundan daha açık bir biçimi olabilir mi?

En büyük Kuvvayı Milliye gücünün hayat mücadelesi veren sokaktaki vatandaş olduğunu ve onun 8 liradan satılan soğanla dişe diş kavga ettiğini hatırlatmakta fayda var.

Gerisi ucuz kahramanlığa giriyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :