25 Haziran 2021 - Hoş geldiniz

PEKER’İN TEHDİT ETTİĞİ GAZETECİ CİHAN ÇAKIR KONUŞTU: ”BAHSETTİĞİ BAKANLIK İÇİŞLERİ BAKANLIĞI..”

Ana Sayfa » GÜNCEL » PEKER’İN TEHDİT ETTİĞİ GAZETECİ CİHAN ÇAKIR KONUŞTU: ”BAHSETTİĞİ BAKANLIK İÇİŞLERİ BAKANLIĞI..”

Eklenme : 07.06.2021 - 17:10

PEKER’İN TEHDİT ETTİĞİ GAZETECİ CİHAN ÇAKIR KONUŞTU: ”BAHSETTİĞİ BAKANLIK İÇİŞLERİ BAKANLIĞI..”

Organize suç lideri Sedat Peker, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Ordu’nun Ünye ilçesinde gazetecilik yapan Cihat Çakır’ın söyledikleri doğrudur. Kendisine bir dostumu yollayarak akp belediye başkanı ve diğer yetkililerle ilgili yazı yazmaması için uyardım. Samimi ikrar yapıyorum. Bu konuyu da araştırın kardeşlerim, buradan çok suç çıkar”

İşte Sedat Peker’in ‘çok suç çıkar’ diyerek doğruladığı haber!

Cumhuriyet’te yer alan habere göre TELE1’e konuşan Karadeniz Radyo Gazeteciler Derneği Başkanı Cihan Çakır ise şunları söyledi:

“Ünye’deki seçimin neden kendisini etkilediğini sordum. Peker’in rica etmesinin sebebi, bakanlığın kendisini aramasıymış. Bahsettiği bakanlık ise İçişleri Bakanlığı… Biz hiç yapmadığımız bir şekilde ilk haberi kaldırmak zorunda kaldık. Bu kez yine aynı istekle geldiklerinde haberi kaldırmadık ve ‘Çok gazetecilik oynamak istiyorsanız gazete kurdun’ dedik. İsteklerinin etik olmadığını ifade ederek bir dahaki taleplerini yerine getirmeyeceğimizi söyledik. Haberimizi kaldırmayacağımızı bunun etik olmadığını ifade ettik.

Sedat Peker hangi gazeteciyi tehdit ettiğini itiraf etti.

“ÇOK FAZLA BASKI GÖRDÜK”

7 yıldır bu işi yapıyoruz. Çok fazla şeyle karşı karşıya kaldık. Engelli olmama rağmen ben darp edildim. Önceki dönemde AKP Belediyesi’ni eleştirmiştik. Doğruları yazan gazetecilerin işi zor. Maddiyatla ve hukukla bastırmaya çalışıyorlar. İş mafyavari boyutlara kadar geliyor. Benim asıl üzüldüğüm nokta hukukun yanımızda olmaması.

Emniyet kayıtlarında beni darp edenlerin kayıtları var. Savcılığa yansıdıktan sonra 2 yıl süren dosya açılmadan kapatıldı. Belediyelerdeki yolsuzluğu ve eş dost ilişkilerini yazıyorduk. Bu sebeple çok zor şeyler yaşadık.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları