2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

PERİNÇEK’E BİR HALLER OLDU, HÜDA-PAR’LA SEÇİM İTTİFAKINA KIZDI, CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI İLAN ETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » PERİNÇEK’E BİR HALLER OLDU, HÜDA-PAR’LA SEÇİM İTTİFAKINA KIZDI, CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI İLAN ETTİ

Eklenme : 13.03.2023 - 8:31

PERİNÇEK’E BİR HALLER OLDU, HÜDA-PAR’LA SEÇİM İTTİFAKINA KIZDI, CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI İLAN ETTİ

HÜDA PAR‘ın, Cumhurbaşkanı seçimlerinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklamasının ardından önceki seçimlerde Cumhur İttifakı ile hareket eden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten tepki geldi. Perinçek, TV100’de Oğuz Haksever’in sunduğu ‘Günün Gündemi’ programında açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı’nın HÜDA PAR ile temas kurmasını değerlendiren Perinçek, durumu “gaflet” olarak nitelendirdi. “HÜDA-PAR’la seçim ittifakı gaflettir” diyen Perinçek, “Umarım AKP ve MHP bu gafletten geri döner. MHP’nin ne yaptığı çok şaşırtıcı. Burada akıl nerede, fikir nerede? Oy nerede? Böyle bir şeye nasıl evet diyorlar? PKK’ya evet demekle HÜDA-PAR’a evet demek arasında hiçbir fark yok” ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Perinçek, “PKK’nın partisine 540 milyon lira ödeyen Türk devletini bu zaaftan kurtarmak için Cumhurbaşkanı adayıyım” dedi.

AKP’DEN HÜDA PAR’A ZİYARET

Öte yandan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklayan HÜDA PAR’ı ziyaret edecek. Görüşme yarın saat 15.00’te gerçekleşecek.

 

İLGİLİ HABER:

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları