1 Aralık 2021 - Hoş geldiniz

PROF. DR. CELAL ŞENGÖR BİR KADIN ÖĞRENCİSİNİ NASIL TACİZ ETTİĞİNİ ANLATAN VİDEOSUYLA İLGİLİ KONUŞTU: TEPKİLERİN BİRÇOĞUNU ABARTILI BULUYORUM

Ana Sayfa » GÜNCEL » PROF. DR. CELAL ŞENGÖR BİR KADIN ÖĞRENCİSİNİ NASIL TACİZ ETTİĞİNİ ANLATAN VİDEOSUYLA İLGİLİ KONUŞTU: TEPKİLERİN BİRÇOĞUNU ABARTILI BULUYORUM

Eklenme : 20.09.2021 - 15:04

PROF. DR. CELAL ŞENGÖR BİR KADIN ÖĞRENCİSİNİ NASIL TACİZ ETTİĞİNİ ANLATAN VİDEOSUYLA İLGİLİ KONUŞTU: TEPKİLERİN BİRÇOĞUNU ABARTILI BULUYORUM

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör’ün sosyal medyada paylaşılan ve bir kadın öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video tepki çekmişti.

Videoda Şengör, “Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye’nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Babam bile böyle bir şey yapmadı dedi. Hah dedim eksik kalmış şimdi tamamlandı” ifadelerini kullanmıştı.

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bu açıklaması tepkilere yol açan Şengör hakkında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.

“CİNSEL TACİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Prof. Dr. Celal Şengör tepki çeken video sonrası ilk açıklamayı “Neler Oluyor Hayatta” programına yaptı. Şengör’ün ifadelerine yer veren Hakan Ural, “Celal Hoca diyor ki; Ben asla, bunun bir cinsel taciz olduğunu düşünmüyorum. Asla bunda bir anormallik görmüyorum. Bana gösterilen tepkilerin birçoğunu da abartılı buluyorum” dedi.

ilgili haber: PROF. DR. CELAL ŞENGÖR’ÜN ODASINA GELEN ÖĞRENCİSİNİ NASIL TACİZ ETTİĞİNİ GÜLEREK ANLATMASI TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRDI..TOPLUMA ÖRNEK OLMASI GEREKEN BİR BİLİM İNSANININ TACİSİ SIRADAN VE OLAĞAN BİR DAVRANIŞ BİÇİMİ GİBİ SUNMASI HANGİ VİCDANA SIĞAR? YOKSA HEP BERABER ÇILDIRIYOR MUYUZ? ŞİMDİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNE AÇIK BİR ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ: BU ADAMIN DERHAL ÜNİVERSİTEYLE İLİŞİĞİNİ KESİN..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları