19 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

PUTİN’İN KENDİSİNDEN 35 YAŞ KÜÇÜK SEVGİLİSİ ALİNA’NIN YILLIK GELİRİ DUDAK UÇUKLATTI

Ana Sayfa » GÜNCEL » PUTİN’İN KENDİSİNDEN 35 YAŞ KÜÇÜK SEVGİLİSİ ALİNA’NIN YILLIK GELİRİ DUDAK UÇUKLATTI

Eklenme : 26.11.2020 - 9:23

PUTİN’İN KENDİSİNDEN 35 YAŞ KÜÇÜK SEVGİLİSİ ALİNA’NIN YILLIK GELİRİ DUDAK UÇUKLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kendisinden 35 yaş küçük sevgilisi eski jimnastikçi Alina Kabaeva’nın yılda 7.5 milyon sterlinden (yaklaşık 80 milyon TL) fazla kazandığı ortaya çıktı.

Sözcü’de yer alan habere göre özel hayatı ve ailesiyle ilgili detayları gizli tutmasıyla bilinen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le ilgili çarpıcı bir iddia daha ortaya atıldı.

Putin’in kendisinden 35 yaş küçük sevgilisi eski jimnastikçi Alina Kabaeva’nın medya şirketinin patronu olarak yılda 7.5 milyon sterlinden (yaklaşık 80 milyon TL) fazla kazandığını iddia edildi.

Federal Vergi Servisi’nden sızan veri tabanına göre, eski sporcunun Ulusal Medya Grubu’ndaki resmi geliri 785.4 milyon ruble (7.78 milyon sterlin) olduğu ifade edildi.

Haberde, Alina Kabaeva’ya, başkanlığını yaptığı Ulusal Medya Grubu’nun hissedarı olan ve Putin’e yakın milyarder Yury Kovalchuk aracılığıyla ödeme yapıldığı ileri sürüldü.

RUSYA’DA ORTALAMA YILLIK MAAŞ 5 BİN 867 STERLİN

Ulusal Medya Grubu’nun, yöneticilerin ücretlerini gösteren yıllık rapor yayınlamadığı ve şirketin bununla ilgili medyanın sorularını hiçbir zaman yanıtlamadığı bu yüzden de Alina’nın gelirinin bilinmediği belirtildi.

Rusya’da ortalama maaşın yılda 5.867 sterlin (yaklaşık 62 bin 500 TL) olduğu ifade edilirken, Kremlin, ilk olarak 2008’de bir gazetede Putin ile Alina arasında gizli bir ilişki olduğu iddialarını yalanlamıştı.

Öte yandan, Putin’in eski jimnastikçi sevgilisinin doğum yaptığı öne sürülmüş, 2018’den bu yana kamuoyu önüne çıkmayan Alina Kabayeva’nın bu nedenle ortadan kaybolduğu belirtilmişti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları