RAHMİ TURAN’LA AYNI GAZETEDE YAZAN EMİN ÇÖLAŞAN: YAŞANANLAR GAZETECİLİK OKULLARINDA DERS OLARAK OKUTULACAK NİTELİKTEDİR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » RAHMİ TURAN’LA AYNI GAZETEDE YAZAN EMİN ÇÖLAŞAN: YAŞANANLAR GAZETECİLİK OKULLARINDA DERS OLARAK OKUTULACAK NİTELİKTEDİR.

24.11.2019 - 14:00

RAHMİ TURAN’LA AYNI GAZETEDE YAZAN EMİN ÇÖLAŞAN:  YAŞANANLAR GAZETECİLİK OKULLARINDA DERS OLARAK OKUTULACAK NİTELİKTEDİR.

Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın ‘Saray’a giden CHP’li’ iddiası sadece siyaseti değil medya dünyasını da karıştırdı. Sözcü yazarı Emin Çölaşan da bugünkü köşesini bu konuya ayırdı.

Sevgili okurlarım, bu yazdıklarımı yine tamamen tarafsız bir biçimde, sadece gazetecilik deneyimlerim ve sezgilerime dayanarak noktalamak istiyorum.

İşin içinde Muharrem İnce ve CHP’yi hedef alan bir tezgâh, bir kumpas olup olmadığını bilemem.

Olay şudur:

Güvendiği bir gazeteci dostu, kendisine gelen bazı duyumlardan yola çıkarak Rahmi abiye yanlış bilgi aktardı.

O da biraz erken davrandı, araştırmaya gerek duymadan, kendisine anlatılanları yazıya döktü.

★★★

Kimdi o kaynak?..

Rahmi abi birkaç gün gizledi ama sonunda, dün açıklamak zorunda kaldı.

Gazeteci dostu Talat Atilla.

Demek ki siyasi linçe tabi tutulan abimiz, üzerinde oluşan baskılardan çok rahatsız olmuş ve bu ismi ifşa etmek zorunda kalmıştı.

Böyle bir olay, birilerinin dolduruşuna gelme olayı her gazetecinin başına gelebilir.

Ancak meslek büyüğümüz Rahmi abi bunu yazıya dökerken olayın bu kadar büyüyeceğini ve böylesine baskı altına alınacağını herhalde düşünmemişti.

Sanırım bunalmıştı… O kadar ki, bizim meslekte çok ender görülen bir biçimde, gizli tutulması gereken haber kaynağını bile açıklamak durumunda kaldı.

Şu yaşananlar, her boyutu ile gazetecilik okullarında ders olarak okutulacak niteliktedir.

Üstelik bundan sonra hepimize ders olması gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :