30 Mart 2023 - Hoş geldiniz

REUTERS: KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİNİN BAŞINA GETİRECEĞİ CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI BELLİ OLDU

Ana Sayfa » EKONOMİ » REUTERS: KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİNİN BAŞINA GETİRECEĞİ CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI BELLİ OLDU

Eklenme : 11.03.2023 - 13:56

REUTERS: KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİNİN BAŞINA GETİRECEĞİ CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI BELLİ OLDU

Reuters haber ajansı, Millet İttifakı’nın 14 Mayıs’taki seçimi kazanması durumunda DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı görevini üstlenmesinin planlandığını yazdı.

Millet İttifakı’ndan toplam dört üst düzey kaynağın Reuters’a verdiği bilgiye göre, seçimin ardından ittifakta Babacan’ın ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcılığı görevini üstlenmesi bekleniyor.

“HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI İKİYE BÖLÜNEBİLİR”

Millet İttifakı’ndan üst düzey bir yetkili, “Çok büyük ihtimalle, henüz verilmiş bir karar yok ama Babacan’ın yöneteceği bir sistemde, önemli bakanlıkların diğer partiler tarafından üstlenileceği, kurum ve kuruluşların en uygun şekilde sorumlulara bağlanacağı bir yapı olacaktır… Hazine ve Maliye Bakanlığı da ikiye bölünebilir” ifadelerini kullandı.

“TCMB BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY HAZIR”

Yetkili, “Şu anda Merkez Bankası Başkanlığı için genç, hem yurt içinde hem uluslararası arenada kredibilitesi olan, merkez bankacılığını bilen, hemen görevi devralıp çalışmalarına başlayacak bir aday var, o da hazır durumda” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları