RİZE MERKEZE BAĞLI KENDİRLİ BELDESİ KENEVİR EKİMİNE HAZIR

Ana Sayfa » YURTTAN » RİZE MERKEZE BAĞLI KENDİRLİ BELDESİ KENEVİR EKİMİNE HAZIR

18.02.2019 - 16:59

RİZE MERKEZE BAĞLI KENDİRLİ BELDESİ KENEVİR EKİMİNE HAZIR

Rize merkeze bağlı Kendirli Belde Belediye Başkanı Alaettin Serdar, yeniden kendir üretimi ile Kendirli Beldesi’nin üretimi ile öne çıkacağını söyledi.

Serdar, gazetecilere yaptığı açıklamada, beldede geçmişte kenevir (kendir) yetiştiriciliği yapıldığını, kaliteli kendir üretiminden dolayı beldeye Kendirli isminin verildiğini belirtti.

Beldenin kenevir yetiştirmeye elverişli alanlardan kurulu olduğuna dikkat çeken Serdar, “Yeni bir kendir üretimi noktasında Kendirli Beldesi’nin ismi öne çıkacaktır. Rize’de ismimizin Kendirli olması nedeniyle pozisyonumuzu herkese anlatıyoruz. Yönetmelik, kanun çıkarıldığında, kendir ekimine izin verildiğinde, kendir yatırımlarında kanunların izin verdiği ölçüde bizlerde belediye olarak öncülük yaparak kendire ağırlık vereceğiz. Bu Kendirli için bir kazanç kaynağı olmasından öte ülkemize faydası olan ürünün adının Kendirlide yaşıyor ve yapılacak olması bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Serdar, kendirin Rize bezi üretiminin olmazsa olmazı olduğuna dikkat çekerek, kendir ipinden üretilen Rize bezinin önemli bir marka olduğunu da hatırlattı. Rize 0lay53.com

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :