RTÜK BUNA SEYİRCİ Mİ KALACAK? AKİT TV AÇIKÇA İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR. ULUCANLAR CEZAEVİ’NDE GÖYA HABER YAPAN MUHABİR İDAM SEHPASI ALTINDA ÖYLE BİR CÜMLE KURDU Kİ..

Ana Sayfa » GÜNCEL » RTÜK BUNA SEYİRCİ Mİ KALACAK? AKİT TV AÇIKÇA İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR. ULUCANLAR CEZAEVİ’NDE GÖYA HABER YAPAN MUHABİR İDAM SEHPASI ALTINDA ÖYLE BİR CÜMLE KURDU Kİ..

19.03.2019 - 18:39

RTÜK BUNA SEYİRCİ Mİ KALACAK? AKİT TV AÇIKÇA İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR. ULUCANLAR CEZAEVİ’NDE GÖYA HABER YAPAN MUHABİR İDAM SEHPASI ALTINDA ÖYLE BİR CÜMLE KURDU Kİ..

Ulucanlar Cezaevi’nden gerçekleştirdiği yayında cezaevinin bahçesinde bulunan darağacını gösteren Akit TV muhabiri Mehmet Özmen, “Türk kamuoyunun idam edilmesini istediği kişiler var” diyerek, Abdullah Öcalan ve Fethullah Gülen’in yanında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ismini verdi. CHP’li Tuncay Özkan, Özmen’e çok sert tepki gösterdi.

Müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi’nden yayın yapan Akit TV, cezaevindeki darağacını gösterip, toplumun CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun idamını istediğini öne sürdü.

 

Kamuoyunun Abdullah Öcalan ve Fethullah Gülen’in idamını beklediğini belirten Özmen, sözlerine şöyle devam etti:

​”Türk kamuoyu, PKK terör örgütüne, FETÖ terör örgütüne de yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum. Bu bizim fikrimiz tabii ki, taktir yine kamuoyunun. Sonuçta PKK törer örgütüne, Fethullahçı terör örgütüne kol kanat geren, bu topraklara ihanet eden her bir vatandaşın işte bu darağacında idam edilmesi gereken isimler bugün bile. Ama maalesef 2004 tarihinde idam Türkiye’de kaldırıldı.”

CHP’DEN TEPKİ GELDİ

Akit TV muhabirine CHP’den çok sert tepki geldi. Akit TV muhabirinin açıklamalarını kişisel Twitter hesabından alıntılayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Alçak! Bunun hesabını yargı önünde vereceksin. Ahlaksız.” ifadelerini kullandı.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Eva20 Mart 2019

Nefret,ilkelik,barbarlik,kin bu gelismemis,insanlik yoksunu kislerin isi. Bunkar umut,insanlik ,sevgi,birlikdelik degil,şiddet,baski,yok etme,Orta cag kanali ister,
Hukuk,insan haklari ,demokrasi ulkede yerlesin istemezler. Umut,birlikte yasam,adalet,dayanisma,yerine idam sehbasi. Uygarlikdan ve insanliktan uzaklar.

Gönül isterdi ki; bizim siyasiler, seçim meydanlarında katliamın tiksindirici görüntüleri üzerinden Haçlı değerlendirmesi yapmak yerine, Başbakan Jacinda Ardern’in bu yüksek insani değerler sergileyen görüntülerini verselerdi! Ama nerdeee!

İlgili Terimler :