22 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

RUSYA LİDERLİĞİNDEKİ ASKERİ İTTİFAK KAZAKİSTAN’A ”İSTİKRARI SAĞLAMAK” AMACI İLE ASKER GÖNDERİYOR.

Ana Sayfa » DÜNYA » RUSYA LİDERLİĞİNDEKİ ASKERİ İTTİFAK KAZAKİSTAN’A ”İSTİKRARI SAĞLAMAK” AMACI İLE ASKER GÖNDERİYOR.

Eklenme : 06.01.2022 - 9:48

RUSYA LİDERLİĞİNDEKİ ASKERİ İTTİFAK KAZAKİSTAN’A ”İSTİKRARI SAĞLAMAK” AMACI İLE ASKER GÖNDERİYOR.

Reuters muhabiri Almatı’da bu sabah çok sayıda zırhlı araç ve onlarca askerin ana meydanına girdiğini bildirdi. Reuters kaynakları birliklerin göstericilere doğru ilerlemesiyle silah seslerinin duyulduğunu açıkladılar.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan dün Facebook üzerinden yaptığı açıklamada Rusya önderliğindeki eski Sovyet ülkelerinin Kazakistan’a barış gücü askeri göndereceğini vurguladı. Ne kadar asker gönderileceği belirtilmedi.

Kazakistan’daki protesto gösterilerinde kamu binaları yakılırken ve Almatı’da bulunan havalimanının protestocuların kontrolüne girdi.

Kazakistan devlet televizyonu merkez bankasının finans kurumlarının faaliyetlerini askıya alması kararı verdiğini bildirdi. Ülkenin geniş kesimlerinde internete erişiminde sorunlar yaşanıyor.

Kazakistan İçişleri Bakanlığı’nın Sputnik’te yer alan açıklamasına göre Salı ve Çarşamba günleri yaşanan gösterilerde sekiz güvenlik personeli hayatını kaybetti. Rusya basınında yer alan ve Kazak basınına dayandırılan haberlere göre de Almatı havalimanındaki çatışmalarda iki asker hayatını kaybetti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları