18 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

RUSYA ”SAVAŞ ÇITASI” NI YÜKSELTTİ. DİKTATÖR, NÜKLEER CEPHANELİĞE EKLEDİĞİ SARMAT KITALARARASI BALİSTİK FÜZESİNİ DENEDİĞİNİ AÇIKLADI.

Ana Sayfa » DÜNYA » RUSYA ”SAVAŞ ÇITASI” NI YÜKSELTTİ. DİKTATÖR, NÜKLEER CEPHANELİĞE EKLEDİĞİ SARMAT KITALARARASI BALİSTİK FÜZESİNİ DENEDİĞİNİ AÇIKLADI.

Eklenme : 21.04.2022 - 10:15

RUSYA ”SAVAŞ ÇITASI” NI YÜKSELTTİ. DİKTATÖR, NÜKLEER CEPHANELİĞE EKLEDİĞİ SARMAT KITALARARASI BALİSTİK FÜZESİNİ DENEDİĞİNİ AÇIKLADI.

Rusya, nükleer cephaneliğine yeni eklediği Sarmat kıtalararası balistik füzesini denediğini açıkladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bunun Rusya düşmanlarına ”üzerine kafa yoracak bir şey verdiğini” söyledi.

Reuters’ın aktardığına göre ordu yetkililerinin Putin’e kuzeydoğudaki Plesetsk’ten fırlatılan füzenin ülkenin en doğusundaki Kamçatka’yı vurduğunu bildirdiği anlar devlet televizyonunda yayınlandı.

Putin, ”Yeni kompleks en yüksek seviyede taktik ve teknik özelliklere sahip ve tüm modern füze savunma sistemlerini aşabilir” dedi.

Rus lider, ”Gerçekten özel olan bu silah, Rusya’yı dış tehditlere karşı koruyacak; agresif söylemler içinde kendini kaybedip ülkemizi tehdit edenlere üzerine kafa yoracak bir şey verecektir” dedi.

ABD, Rusya’nın füze denemesinden önce kendilerini bilgilendirdiğini ve testin rutin olduğunu; ABD’ye tehdit oluşturmadığını düşündüklerini aktardı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları