RUSYA: SURİYE VE LİBYA’DAN KARABAĞ’A GELEN TERÖRİSTLERİ GERİ ÇEKİN

Ana Sayfa » GÜNCEL » RUSYA: SURİYE VE LİBYA’DAN KARABAĞ’A GELEN TERÖRİSTLERİ GERİ ÇEKİN

01.10.2020 - 8:54

RUSYA: SURİYE VE LİBYA’DAN KARABAĞ’A GELEN TERÖRİSTLERİ GERİ ÇEKİN

Ermenistan ile Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ nedeniyle başlayan çatışmalar dört gündür devam ediyor. Çatışmalar devam ederken Türkiye’nin Suriye’den silahlı cihatçıları Karabağ’a gönderdiği iddia edildi. Artı Gerçek’in AFP’den aktardığı habere göre Moskova, Libya ve Suriye’den “paralı savaşçı”ların Karabağ’a gönderildiğini iddia etti.

Fransız haber ajansı AFP’nin Rusya diplomatlarına dayandırdığı habere göre Moskova, Karabağ’da “Libya ve Suriye’den gelen paralı savaşçıların ve teröristlerin görev aldığını” açıkladı.

Euronews’in AFP’den aktardığına göre, çatışmadaki tansiyonun daha da yükselmesinden endişe duyulduğu belirtilen açıklamada, durumun kendilerini “derinden” endişelendirdiğini belirten Moskova, “Yasa dışı silahlı gruplara bağlı savaşçılar özellikle Suriye ve Libya’dan Karabağ’daki çatışmaya katılmak için gönderiliyor” denildi.

Açıklamada meselenin taraflarının çatışmada “yabancı paralı askerlerin ve teröristlerin” kullanılmasını engellemek ve geri çekilmelerini sağlamak için “gerekli tedbirleri” alması çağrısında bulunuldu.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :