18 Mayıs 2021 - Hoş geldiniz

RUSYA’DAN TAM DESTEK: ”ERDOĞAN’IN KENDİNDEN EMİN BİR ŞEKİLDE TÜRKİYE’Yİ İLERİ GÖTÜRME ŞEKLİ, WASHİNGTON’UN HOŞUNA GİTMİYOR”

Ana Sayfa » DÜNYA » RUSYA’DAN TAM DESTEK: ”ERDOĞAN’IN KENDİNDEN EMİN BİR ŞEKİLDE TÜRKİYE’Yİ İLERİ GÖTÜRME ŞEKLİ, WASHİNGTON’UN HOŞUNA GİTMİYOR”

Eklenme : 29.04.2021 - 20:41

RUSYA’DAN TAM DESTEK: ”ERDOĞAN’IN KENDİNDEN EMİN BİR ŞEKİLDE TÜRKİYE’Yİ İLERİ GÖTÜRME ŞEKLİ, WASHİNGTON’UN HOŞUNA GİTMİYOR”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Washington’un Erdoğan’ın ülkesini ileriye götürme şeklinden hoşlanmadığını, ABD’nin daha esnek bir Ankara’yı tercih ediyor olabileceğini belirtti.

Sputnik’te yer alan habere göre, Rus Pervıy Kanal’da yayınlanan bir programa konuk olan Dmitriy Peskov, ABD-Türkiye ilişkileri ile ilgili değerlendirmesinde; Washington’un Erdoğan’ın ülkesini ileriye götürme şeklinden hoşlanmadığını, ABD’nin daha esnek bir Ankara’yı tercih ediyor olabileceğini ifade etti.

Peskov, “Türkiye’nin egemenliği ve Türkiye’nin egemen gelişme rotasına bağlılığı, NATO ve ABD için yakın ilgi ve endişe konusudur. Erdoğan’ın kendinden emin bir şekilde Türkiye’yi ileriye götürme şekli, Washington’un hoşuna gitmiyor, o esnek bir Türkiye’yi tercih ediyor olabilir. Ancak bu böyle değil, Türkiye artık kendinden emin bir şekilde ayakta duran farklı bir ülke” diye konuştu.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları