ŞADAN ŞİMŞEK: ”CHP’DE YAŞANANLAR HALKIMIZDA HAYAL KIRIKLIĞINA NEDEN OLMUŞTUR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞADAN ŞİMŞEK: ”CHP’DE YAŞANANLAR HALKIMIZDA HAYAL KIRIKLIĞINA NEDEN OLMUŞTUR.”

07.08.2018 - 19:35

ŞADAN ŞİMŞEK: ”CHP’DE YAŞANANLAR HALKIMIZDA HAYAL KIRIKLIĞINA NEDEN OLMUŞTUR.”

 

CHP’deki kurultay tartışması partiye yıllarca emek vermiş geniş kesimleri derinden sarsmaya devam ederken, birbiri ardına yapılan açıklamalar, acaba genel merkezi aldığı karardan geriye döndürebilecek mi?

21. Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek yaptığı açıklamada ”CHP de yaşananlar halkımızda hayal kırıklığına neden olmuştur.”  dedi.

İşte Şadan Şimşek’in açıklaması:

”Ülkemiz ekonomik sorunlar ile uğraşırken, doların ateşi her geçen gün artarken, halkımız fakirleşirken, geçim şartları daha zor hale gelirken, CHP’sindeki yaşananlar halkımızda hayal kırıklığına neden olmuştur.

CHP’sindeki son durumda “Genel Merkez olağanüstü kurultay yoktur” açıklamasıdır. Bu parti içi çekişmeleri, koltuk savaşlarını daha da ateşledi. Bundan sonra çekişmelerin, tartışmaların daha büyüğü yaşanacaktır. Daha öncede de belirttiğim üzere “CHP’de yaşananlar çok vahimdir..” CHP Genel Merkezinin olağanüstü kurultay ile ilgili imza kampanyası başlatılmadan önlemini almaları gerekiyordu. CHP Genel Merkezi’nin yöneticileri egolarının ve kibirlerinin esiri oldular. Siyasi beceriksizliklerini bir kez daha ortaya koydular..

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun bu durumları kontrol altına alarak normalleştirmesi gereklidir. Yoksa kaybeden parti olacaktır. CHP Genel Başkanı parti üst yönetiminde ciddi temizlik yapması gereklidir. Milletvekili Aday belirlemesinde yanlış yapan genel merkez yöneticilerini, illerinde oy kaybedilmesine neden olan il ve ilçe başkanlarına, belediye başkanlarına yönelik gereken işlemleri yapmalıdırlar.

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU taraflarla bir araya gelerek orta yol bulmalıdır. Yoksa yerel seçimlerden sonra ortada kimse kalmayacaktır.

CHP’sinde ve ülkemizde yaşananlar ise şu ata sözünü hatırlatıyor. “Kasap Et Derdinde, Koyun Can Derdinde” dir. CHP’sinde koltuk savaşları yaşanırken, ülkemizde ekonomi can çekişiyor. İnsanlar gün geçtikçe fakirleşiyor. Ama ana muhalefet partisi CHP  ülkenin içinde bulunduğu durumu tartışmak yerine, kendi iç sorunlarına, koltuk derdine düşmüştür.

CHP’li İl, İlçe, belediye başkanları ile il genel ve belediye meclisi üyelerine sesleniyorum; bırakın genel merkeze şirin gözükmeyi, bırakın yalakalıkları, bırakın pazarlıkları, bırakın şahsi menfaatlerinizi, bırakın koltuk aşkınızı, böyle yaparak halkın desteğini alamazsanız. Acilen halkın ve tabanın sesine kulak veriniz..”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :