ŞADAN ŞİMŞEK YAZDI: ÜÇ AY İÇİNDE KURULTAY KESİN

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞADAN ŞİMŞEK YAZDI: ÜÇ AY İÇİNDE KURULTAY KESİN

07.07.2018 - 17:53

ŞADAN ŞİMŞEK YAZDI: ÜÇ AY İÇİNDE KURULTAY KESİN

 

 

24 Haziran seçimlerinde sandıklara sahip çıkamayan, seçim çalışmalarını organize edemeyen, açıkladıkları seçim sonuçlarını değil, YSK’nın birleştirilmiş tutanaklar açıklanmadan seçim sonuçlarını kabul eden bir genel başkan ve parti yönetiminin koltuklarında oturma süresi dolmuştur.

Göreve geldiği günden beri yapılan seçimlerde, sağdaki siyasetçilerden medet uman, medyatik kişileri milletvekili seçtiren, marjinal kişilerle siyaset yapmaya çalışan, 2014 yılında Cumhurbaşkanı adaylığına parti ile dokusu bağdaşmayan kişiyi göstererek partililere dikte ettiren, referandumlarda ve seçimlerde durmadan kaybeden, bir genel başkan ve parti yönetiminin miadı dolmuştur.

Önümüzde bulunan yerel seçimlerde bu parti yönetimi ile alınacak oy bellidir. CHP’si iktidar olmak istiyorsa. Yapısal değişikliklere gitmek, ilk kuruluşundaki Cumhuriyet Halk Fıkrası felsefesine dönmesi gereklidir. Aksi halde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ gibi CHP’sinin kalesi olan yerlerde Belediye başkanlıklarını almakta çok zor bir yerel seçim geçer.

Ülkemizin kurucu iradesi dediğimiz CHP’sinin çizgisinden uzaklaştıran, yaptığı çalışmalarla, beyanlarla, sözlerle halk nezdinde güvenini, inandırıcılığını yitiren bir yönetiminin görevinin başında kalma isteğini anlamış değilim.
Ülke yönetiminde 16 yıldır Ana muhalefette bulunan CHP’sinin beceriksiz yöneticileri ile geldiği nokta budur. Parti yönetiminde bulunan kişilere baktığımızda halkımız, parti üyeleri dilinden konuşan, kalbinin en derinliklerinde şahsi değil, halkı düşünen kaç kişi var?

 

ŞADAN ŞİMŞEK’in yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

ÜÇ AY İÇİNDE KURULTAY KESİN- ŞADAN ŞİMŞEK

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :