ŞAHİN MENGÜ- BİR EMPERYALİST OYUN, “EŞİT YURTTAŞLIK”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞAHİN MENGÜ- BİR EMPERYALİST OYUN, “EŞİT YURTTAŞLIK”

02.06.2018 - 7:21

ŞAHİN MENGÜ- BİR EMPERYALİST OYUN, “EŞİT YURTTAŞLIK”

Yurttaşlık bir ülkeye mensup olma halidir. 1982 Anayasasının 66. Maddesine göre “ Türk Devletine  vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür.

Öcalan ve PKK 2003’te yayınladıkları “Demokratik konfedarizm” başlıklı broşüründe, Cumhuriyetin  ulus tanımı, yani Türk Milleti tanımı, anti demokratik idi.

HDP programında yer alan Öcalan patentli bu eşit vatandaşlık eski bir azınlıkçılık teoridir. Bu üniter devlet yapısını bozmaya amaçlayan bir söylem ve politikadır.

PKK bir terör örgütüdür ve Öcalan’da bu örgütün yakalanıp yargılanmış elebaşıdır.

Bilindiği üzere anarşizm ve terör sömürü düzeninin yani emperyalizmin çarkıdır.

Emperyalistler bu oyunu Türkiye üzerinde 100 yıl evvelde oynamışlardı. Türkiye’nin Lozan Heyetinde bulunan Rıza Nur Bey’in “Dr Rıza Nur’un Lozan  hatıraları isimli kitabının 103. Sayfasında  “Frenkler ekalliyetler(azınlıklar) diye üç nevi biliyorlar. Irkça ekalliyet, dilce ekalliyet, dince ekalliyet.  Bu bizim için gayet vahim bir şey, büyük bir tehlike, Çerkez, Abaza, Boşnak, Kürt ilh..yi Rum ve Ermeni’nin  yanına koyacaklar. Dil tabiri ile Müslüman olup başka dil konuşanları da ekalliyet yapacaklar. Din tabiriyle halis Türk olan iki milyon Alevi’yi ekalliyet yapacaklar. Yani bizi hallaç pamuğu gibi dağıtıp atacaklar.Bütün kuvvetimi bu tabirleri kaldırtmaya verdim.Pek uğraştım pek müşkülat ile fakat kaldırdım…” diye yazmaktadır.

 

ŞAHİN MENGÜ’nün yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

 

BİR EMPERYALİST OYUN, “EŞİT YURTTAŞLIK”- ŞAHİN MENGÜ

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :