20 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

ŞAHİN MENGÜ HAYATINI KAYBETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞAHİN MENGÜ HAYATINI KAYBETTİ

Eklenme : 20.09.2021 - 15:20

ŞAHİN MENGÜ HAYATINI KAYBETTİ

Bir dönem Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreterliği de yapan eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, 73 yaşında hayatını kaybetti.

NEVŞİN MENGÜ’DEN İLK AÇIKLAMA

Gazeteci Nevşin Mengü Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Babamı kaybettik. Arayan, soran, başsağlığı dileyen herkese teşekkür ederim. Dostlar sağolsun” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Genel Sekreteri İsmail Koncuk da, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, Şahin Mengü’nün vefat ettiğini duyurdu. Koncuk “Genel Başkan Yardımcımız Sayın Burak Mengü’nün muhterem babası Şahin Mengü Hakka yürümüştür” açıklamasını yaptı.

Bir dönem Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreterliği de yapan eski CHP Milletvekili  Şahin Mengü’nün evinde düştükten sonra kaldırıldığı hastanede tedavi gördüğü sırada vefat ettiği belirtiliyor.

ŞAHİN MENGÜ KİMDİR?

Şahin Mengü, 4 Nisan 1948’de Kastamonu İnebolu’da doğdu. Babasının adı Bekir, annesinin adı Habibe Süreyya’dır. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Serbest avukat olarak çalıştı. Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. İyi düzeyde İngilizce bilen Mengü, evli ve 2 çocuk babasıydı. Mengü’nün kızı Nevşin Mengü gazetecilik yaparken oğlu Burak Mengü de Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunuyor. Mengü, 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde CHP’ den Manisa milletvekili seçilmişti.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları