ŞAHİN MENGÜ: İKTİDAR ELİ İLE ANAYASA İHLALLERİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞAHİN MENGÜ: İKTİDAR ELİ İLE ANAYASA İHLALLERİ

12.05.2018 - 6:28

ŞAHİN MENGÜ: İKTİDAR ELİ İLE ANAYASA İHLALLERİ

Ülkede otoriter bir tek adam rejimi kurulmuşken, adaletsiz seçim kampanyalarıyla kamu kaynakları tamamen iktidar lehine kullanılırken yapılacak bir seçimin adil koşullarda olacağını varsaymak safdillik olur.

Demokratik yöntemlerle iktidara gelip, anti demokratik yöntemlere sapan, kuvvetler ayrılığını yok eden, yargı bağımsızlığını ortadan kaldıran bu iktidara karşı demokratik haklarımızı kullanarak, hiçbir mazeretin arkasına saklanmadan oyumuzu kullanıp sandığa sahip çıkarak Tayyip Erdoğan yönetimini alaşağı etmeliyiz.

Ondan sonra görev, yeni seçilecek ve “Millet İttifakı” ile çoğunluğu eline geçiren parlamentonundur.

Süratle geçmiş 16 yılın yolsuzluklarının hesabını sormak gerekecektir. Sade yolsuzlukların değil, anayasa ihlallerinin de hesabını sormak gerekir.

Anayasamızın “Mahkemelerin bağımsızlığı” başlığını taşıyan 138. Maddesinin 2. Fıkrası “Hiçbir organ, makam, merci veya kişi, yargı yetkisinin kullanılmasında, mahkemelere ve hakimlere emir ve talimat veremez; genelge gönderemez; tavsiye veya telkinde” bulunamaz, hükmünü getirmiştir.

15-27 Aralık tapelerinde ortaya saçılan yolsuzlukların ve diğer bütün hırsızlık ve yolsuzlukların hesabı sorulmalıdır. Ama asıl önemlisi 16 Yıllık AKP iktidarı dönemindeki meclis çoğunluğuna dayanılarak anayasa ihlallerinin hesabı sorulmalıdır.

 

ŞAHİN MENGÜ’NÜN yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

İKTİDAR ELİ İLE ANAYASAYI İHLALLERİ – ŞAHİN MENGÜ

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :