ŞAHİN MENGÜ-YALAN, TEHDİT ARTIK TÜRK TOPLUMUNU ETKİLEMİYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞAHİN MENGÜ-YALAN, TEHDİT ARTIK TÜRK TOPLUMUNU ETKİLEMİYOR

08.05.2018 - 20:35

ŞAHİN MENGÜ-YALAN, TEHDİT ARTIK TÜRK TOPLUMUNU ETKİLEMİYOR

 

 

Siyasi yaşamımızda maalesef yalan söylemek vaka- i adiyeden oldu.

İktidar partisi mensupları bazen o kadar yalan söylüyorlar ki, komik durumlara düşüyorlar.

Örneğin biri televizyonlara çıkıp geniş halk kitleleri tarafından seçim yatırımı olarak nitelenen vergi affı, imar affı, emekliye ikramiye gibi konuların üstünde uzun zamandır çalışıldığını ama şimdi, bugünlerde hayata geçirilebildiğini söylüyor.

Ya da ekonominin aslında çok güçlü olduğunu ama iktidarı daha doğrusu Tayyip Erdoğan’ı düşürmek isteyen 15 Temmuz’da bunda başarı sağlayamayan dış mihrakların  Türk ekonomisine karşı tezgah kurduklarını söyleyebiliyor.

Siyasetçilerin, liderlerin kendi vatandaşlarına söyledikleri bu tür yalanlar, ülke içersindeki politik ve sosyal hayatı yozlaştırmaya başlar. Çünkü siz bu yalanı istediğiniz kadar tekrar edin, elinizdeki medya gücü ile bunu devamlı yayın , bunun iktidarlara hiç faydası olmaz.

Bu yöntem belki Hitler Almanya’sında işe yaramış olabilir,  ama  sosyal medyanın bu kadar geliştiği bir dünya da artık bunun bir faydası olmuyor.

40 yaş altı kuşak dünyayı ve de Türkiye’yi sosyal medyadan takip ediyor.

Bu nedenle devamlı olarak gerçekleri çarpıtmak siyasi iktidarlara bir yarar sağlamıyor. Tam aksine gerçekleri çarpıtmak,  yalan söylemek, bu gün ülkemizde olduğu gibi, çok yaygınlaşırsa, bu durum halkın demokrasiye olan inancını kaybetmesine ve istenmeyen bir şekilde anti demokratik yönetimlere heveslenmesine yol açar.

Yalan söyleyen siyasetçiler, liderler belki günü kurtarabilirler ama sonunda bu sistem çöktüğü zaman  altında kendileri kalırlar.

 

 

ŞAHİN MENGÜ’nün yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

YALAN, TEHDİT ARTIK TÜRK TOPLUMUNU ETKİLEMİYOR- ŞAHİN MENGÜ

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :