ŞAHİN MENGÜ YAZDI- HER SEÇİMDEN SONRA AYNI TERANE

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞAHİN MENGÜ YAZDI- HER SEÇİMDEN SONRA AYNI TERANE

07.07.2018 - 17:45

ŞAHİN MENGÜ YAZDI- HER SEÇİMDEN SONRA AYNI TERANE

Cumhuriyet Halk Partisi her seçim kaybedilmesinden sonra yaptığını şimdi de yapmaya başlıyor,

Parti sözcüsü Bülent Tezcan açıkladı, CHP seçim sonuçlarının ayrıntılı analizini yapacakmış ve gerekli dersleri çıkaracakmış. Bu yapılırken kısır çatışmalardan kaçınılması gerekiyormuş.

Bunun anlamı şu: Yeni mağlubiyetlere hazırlanırken kimse bizi eleştirmesin..

Bülent Tezcan’ın bir ifadesi daha var. Aynen Şöyle:

“….Oy aldığımız “bizim mahalle”yi hedef alan, “bizim mahalle”ye hitap eden dili terk edeceğiz. Sadece kendi mahallemize seslenerek, onlardan oy isteyerek, birbirimizi gaza getiren bir çalışma üslubu yerine; “karşı mahalle”den oy isteyen, onlara hitap eden ve partimize oy vermeyen seçmene hitap edecek bir dil ve çalışma yöntemini benimseyeceğiz”

Birçok yönden çok vahim bir ifade..

Atatürk’ü, devrimlerini, Cumhuriyet’in kurucu ilkelerini, Altı Ok’u zaten uzun zamandır nadiren ve ancak çok mecbur kaldıkça ağızlarına alıyorlardı. Bülent Tezcan’ın söylediklerinden anlaşılıyor ki, bunları artık tamamen terk edeceklermiş.

Onun yerine ne yapacaklarmış? “Karşı mahalle”ye hitap edeceklermiş, onlardan oy isteyeceklermiş. Yani, “mütedeyyin seçmene şirin gözükmek için yıllardır sürdürülen beyhude çabalar, türbana yol vermek, yürüme mesafesinde cami varken genel merkezde mescit açmak, laikliğin törpülenmesine sessiz kalmak, Saadet Partisi’nin İslamcılarını parti listelerinden seçtirmek, Atatürk düşmanı Bekaroğlu’nu, AKP’nin kurucusu ve eski başbakan yardımcısı Abdüllatif Şener’i ve başka dincileri partiye katmak yetmemiş gibi, artık din üzerinden daha fazla siyaset yapacaklarmış.

Yani Atatürk’ün kemiklerini sızlatacaklar.

 

ŞAHİN MENGÜ’nün yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

HER SEÇİMDEN SONRA AYNI TERANE- ŞAHİN MENGÜ

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :