ŞAHİN MENGÜ YAZDI- SEN GİT BEN GELEYİM

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞAHİN MENGÜ YAZDI- SEN GİT BEN GELEYİM

28.07.2018 - 19:02

Şahin Mengü

Şahin Mengü

yazarın tüm yazıları
ŞAHİN MENGÜ YAZDI- SEN GİT BEN GELEYİM

Türkiye’de tam bir tek adam rejim kuruldu, ülkenin hukuki rejimi 1876 kanuni esasi çizgisine getirildi, Anayasa değişikliği ile hükümetin parlamentoya karşı sorumluluğu, aynen 1876 Anayasasında olduğu gibi, kaldırıldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 12 Eylül rejiminin kurduğu Danışma Meclisinden bile daha fonksiyonsuz hale getirildi, Ülkenin geldiği nokta adım adım, Birinci Dünya harbinden sonra Avrupa’nın bazı ülkelerinde bir takım “şeflerin” ortaya attığı ideolojilere ve onların tabii sonucu olan idari rejimlere sürükleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi buna karşı gelmek zorundadır ama bugün bunlarla uğraşmak yerine “sen git ben geleyim” kavgasına sürüklenmiştir.

Bu o kadar “sen git ben geleyim” kavgasıdır ki, ekonomik, sosyal ve siyasal konularda tek bir laf edilmemektedir.

CHP’de siz gidin biz gelelim diyen ekibin sözcüsü Bolu Milletvekili arkadaşımız katıldığı bir televizyon programında, parti içindeki herkesi kast ederek “biz kardeşiz” gibi abuk sabuk bir laf etti.

Bugünkü yönetimin en çok eleştirildiği konulardan biri, bölücüleri, Atatürk düşmanlarını, yetmez ama evetçileri bu partiye toplaması, partiyi kuruluş ayarlarından koparmış olmasıdır.

 

ŞAHİN MENGÜ’nün yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

SEN GİT BEN GELEYİM-ŞAHİN MENGÜ

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :