14 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

ŞAHİN’LE İSVEÇ VE FİNLANDİYA’YI GEÇEREK KUZEY KUTBU’NA GİTTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞAHİN’LE İSVEÇ VE FİNLANDİYA’YI GEÇEREK KUZEY KUTBU’NA GİTTİ

Eklenme : 13.01.2022 - 22:06

ŞAHİN’LE İSVEÇ VE FİNLANDİYA’YI GEÇEREK KUZEY KUTBU’NA GİTTİ

Tofaş Şahin tutkusu sınır tanımıyor. Doğan görünümlü Tofaş Şahin ile yolculuk yapan Türk gencin hikayesini duyanlar kulaklarına inanamadı. İstanbul’dan yola çıkan Şevket Sahtiyan 20 Avrupa şehri gezerek Kuzey Kutbu’na ulaştı. Nordkapp giden genç çılgın sürücü yolculuğa başladığı İstanbul’a 21 gün sonra geri döndü.

14 bin kilometre yaparak 13-14 gününü fiziksel olarak yolda geçiren Şevket Sahtiyan, “beyaz gelin” dediği Tofaş ile kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir şeyi yaptı. Eski arabalara meraklı olan ve ilk arabası olan Şahin’i 10 yıl önce 18 yaşında iken kavuştuğunu belirten Sahtiyan, İtalya’ya kasım ayında ticari fuara gittiğini söyledi. Sahtiyan, kardeşine “gidelim mi beyaz gelinle?” diyerek Almanya’ya doğru yola çıktıklarını söylerken Zürih’teyken dağları karda çıkınca “Tofaş ile buraya kadar gelmişiz. Buradan yukarıya doğru kuzeye dümdüz yardır.” diyerek Norveç’e gitmeye karar verdiğini belirtti.

35 BİN TL’LİK BENZİN YAKTI

Yolculuk boyunca 35 bin litrelik benzin yaktığını söyleyen Sahtiyan, arabanın çok benzin yaktığından dem vurdu. İskandinav ülkelerini geçtiği sırada arabanın adeta buz kütlesine dönüştüğünü belirten Sahtiyan, çamurluğunun içi kar buz oldu olduğunu ve o sesin rahatsız ettiğini söyledi.

 

kaynak: İsveçgündemi.com

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları