17 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

SANATÇILARDAN TEPKİ YAĞDI: ”METİN AKPINAR’DAN BİLE NEFRET ETMEK, HAYAL ETMESİ İMKANSIZ BİR DUYGU.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » SANATÇILARDAN TEPKİ YAĞDI: ”METİN AKPINAR’DAN BİLE NEFRET ETMEK, HAYAL ETMESİ İMKANSIZ BİR DUYGU.”

Eklenme : 24.12.2018 - 13:22

SANATÇILARDAN TEPKİ YAĞDI: ”METİN AKPINAR’DAN BİLE NEFRET ETMEK, HAYAL ETMESİ İMKANSIZ BİR DUYGU.”

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’, ‘darbeye çağrı’ ve ‘ölüm tehdidi’ suçlamalarıyla açılan soruşturmaya aralarında sanatçı ve siyasetçilerin de bulunduğu çok sayıda kişi sosyal medyada tepki gösterdi. Oyuncu Ceren Moray, “Metin Akpınar’dan bile nefret etmek, ne bileyim, hayal etmesi imkansız bir duygu” dedi.

Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programındaki açıklamaları nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan Metin Akpınar ile Müjdat Gezen’in Kadıköy’deki evlerine sabah saatlerinde polis ekipleri gitti.

Akpınar ve Gezen, savcılığın ifadeye vermeye çağırması üzerine polis eşliğinde adliyeye götürüldü.

Söz konusu soruşturmaya aralarında sanatçı ve siyasetçilerin de bulunduğu çok sayıda kişi tepki gösterdi. Yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:

– Rasim Öztekin: Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Türk Tiyatrosu’nun ustalarıdır.

– ​Uğur Dündar: Metin Akpınar son Halk Arenası’nda ‘Seçimde kazanan başım üstüne’ diyen demokrasi sevdalısı, Müjdat Gezen ise, darbeciler tarafından zincirlenerek zindana atıldığında bile düşünce özgürlüğü ve hukukun üstünlüğünü savunmaya devam etmiş demokrasi savaşcısı büyük sanatçılardır.

​- Aytun Çıray: Gençliğimizin en güzel oyunlarını Devekuşu Kabare’de izledik. Merhum Zeki Alasya ile onun hayranıydık. Demirel, Türkeş, Ecevit, Erbakan; hepsini hicvettiler. Bugün Metin Akpınar hakkında ‘iç savaş ve darbe çağrısında bulunduğu’ iddiası ile soruşturma açılmış. Yine güldürüyor.

​- Bülent Emrah Parlak: U S T A

​- Şevket Çoruh: Okulu aradım bekçi babayı uyardım ilk aklıma gelen bu oldu. Oldu çünkü. Olduruldu.

​- Barış Atay: ‘Her tarafı sanatçı olunca’ tüm baskıya rağmen ‘kral çıplak’ diyebiliyor. Müsvedde olansa kah muktedirle düet yapıyor kah saray kapısında iftar sofrası için kapıkulu oluyor. Tarih; ‘her tarafı diktatör olanlarla’ dolu. Nereden mi biliyoruz? Sanatçıların oynadığı filmlerden.

​- Oyuncular Sendikası: Türk tiyatro ve sinemasına etkileri tartışmasız olan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in bu sabah ifadeleri alınmak üzere adliyeye götürüldüklerini öğrenmiş bulunuyoruz. Metin Akpınar ve Müjdat Gezen büyük ustalarımızdır. Onlar halkın sanatçısı, bizlerin de hocalarıdır.

​- Ceren Moray: Metin Akpınar’dan bile nefret etmek, ne bileyim. Bu coğrafyada doğup büyüyen biri için, hayal etmesi imkansız bir duygu.

 

– Selçuk Yöntem: “Sevgili Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ağabeylerim örnek aldığımız, milyonların sevdiği iki değerli sanatçıdır. Bu çok üzücü bir durum. Olmaması gereken bir durum.”

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları