ŞANLIURFA’DA ”SANDIK ZORBALIĞI”-CHP’Lİ MÜŞAHİTLER DÖVÜLDÜ, DIŞARI ATILDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞANLIURFA’DA ”SANDIK ZORBALIĞI”-CHP’Lİ MÜŞAHİTLER DÖVÜLDÜ, DIŞARI ATILDI

24.06.2018 - 13:07

ŞANLIURFA’DA ”SANDIK ZORBALIĞI”-CHP’Lİ MÜŞAHİTLER DÖVÜLDÜ, DIŞARI ATILDI

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, ‘Şanlıurfa’da muşahitlerimizi sandık başına sokmadılar, girenleri darp ettiler. Geri çekmek zorunda kaldık’ dedi.

 

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Şanlıurfa’da müşahitlerin sandıkların olduğu okullara girişinin engellendiğini,sabah erken gidip okullara giren müşahitlerin ise darp edilerek sandık başından uzaklaştırıldıklarını açkıladı.

Sandık güvenliği için CHP tarafından Şanlıurfa’da görevlendirilen Emir, müşahitlere yönelik darp ve tehditler nedeniyle, başta Şanlıurfa Merkez’e bağlı Eyyübiye ve Halliye köyleri olmak üzere pek çok köyde müşahitleri geri çekmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Sözcü’ye yaptığı açıklamada Urfa Valisiyle durumu bizzat görüştüğünü, Valinin önlem alacağını söylediğini kaydeden Emir, “Ancak şimdiden sandıklar boşaltılarak, blok oy kullanmaya hazır hale getirildi. Biz tutanakları tuttuk. Gerekli itirazları yapacağız” dedi.

 

Okulda görevli CHP’li müşahit “Sandıktan kaçtık canımızı zor kurtardık. Uluhan İmam Hatip Ortaokulu darp olan arkadaşlarımız var. Şu an jandarma karakolunda ifade veriyoruz, sonra hastaneden darp raporu alacağız” paylaşımında bulundu.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :