SARI YELEK ÖYLE BİR ÜRKÜTTÜ Kİ, KONU MAHMUTPAŞA’DA YELEK SATIŞLARINI ARAŞTIRMAYA KADAR VARDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » SARI YELEK ÖYLE BİR ÜRKÜTTÜ Kİ, KONU MAHMUTPAŞA’DA YELEK SATIŞLARINI ARAŞTIRMAYA KADAR VARDI

16.12.2018 - 9:37

SARI YELEK ÖYLE BİR ÜRKÜTTÜ Kİ, KONU MAHMUTPAŞA’DA YELEK SATIŞLARINI ARAŞTIRMAYA KADAR VARDI

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, yetersiz ekonomi politikaları sebebiyle eylem başlatan “Sarı Yelekliler” beşinci kez eşzamanlı olarak sokakları doldururken Türkiye’de de sarı yelek araştırmasının yapıldığı ortaya çıktı.

Fransa’da hükümete dönük eylemlerde zamların durdurlmasına karşın eylemciler sokakları terk etmiyor. Sarı yelek giyen eylemcilerin çeşitli ülkelerde de ortaya çıktığını fark eden hükümet, Türkiye’de Mahmutpaşa’da inceleme yaptı.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, sosyal medya üzerinden “sarı yelekliler Türkiye’de de ortaya çıkacak” iddialarının ardından sarı yelek üretiminin ve satışının artıp artmadığına yönelik bir araştırma yaptı. Başta İstanbul Mahmutpaşa olmak üzere birçok noktada araştırma yapan Bakanlık yetkililerinin sarı yeleklerin üretiminin ve satışının artmadığına yönelik bir değerlendirme raporu hazırladığı ve bu raporu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile paylaştığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, İçişleri Bakanı Soylu da Türkiye’de “sarı yelek” tehlikesinin ve bir eylem hazırlığının olmadığına ve iddiaların sosyal medyanın bir köpürtmesi olduğuna yönelik bir raporu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile paylaştı.

Paranoyak bir durum

İçişleri Bakanlığı yetkililerinin “sarı yelek” araştırmasını, CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu BirGün’den Hüseyin Şimşek2′ değerlendirdi. Hükümetin Gezi Direnişi’nin ardından “paranoyaklaştığını” ifade eden Erdoğdu, “Hükümet son dönemde son derece paranoyaklaştı. Gezi gibi dünyanın en naif, en barışçıl, devlet şiddetine rağmen ona karşılık vermeyen zarafetli direnişte yaşanan olaylar AKP’yi bu duruma getirdi” dedi.

Türkiye bunu hak etmiyor

Gezi Direnişi’nin hükümette bir travmaya da neden olduğunu ifade eden Erdoğdu, “Bir demokrasinin sağlamlığı ‘toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı’nın uygulanması ile belirlenir. Bu hakkı daha olmadan kısıtlamaya çalışmak ilkel faşizmde olur. Türkiye bunu hak etmiyor ve bu davranışlar, Türkiye’nin uluslararası itibarına da zarar veriyor” diye konuştu.

 

Ziyaretçi Yorumları

Nihal Çakmak17 Aralık 2018

Başbakan iken kendi ordusunu yok etmeye yönelik kumpaskara rağmen ona oy verip cumhurbaşkanı yapan zavallı cahil ve uobaz halktan hicbir nane olmaz.Avrupanın demokrasisi asla bize gelemez.Cunki halk ister özgürce ifadeyi,hukukun üstünlüğünü,devletin laikligini..Protesto etmek sudur. Sen benim oyumla iktidar oldun.Begenmedim yaptıklarıni.Git duzelt halk için..!

Nihal Çakmak17 Aralık 2018

Başbakan iken kendi ordusunu yok etmeye yönelik kumpaslara rağmen ona oy verip cumhurbaşkanı yapan zavallı cahil ve uobaz halktan hicbir nane olmaz.Avrupanın demokrasisi asla bize gelemez.Cunki halk ister özgürce ifadeyi,hukukun üstünlüğünü,devletin laikligini..Protesto etmek sudur. Sen benim oyumla iktidar oldun.Begenmedim yaptıklarıni.Git duzelt halk için..!

İlgili Terimler :