SARI YELEKLİLER DÜNYAYA ŞUNU ÖĞRETTİ: SESİN GÜRSE DİNLEYENİN ÇOK OLUR. MAKRON SONUNDA İŞÇİ VE MEMUR SENDİKALARININ TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » SARI YELEKLİLER DÜNYAYA ŞUNU ÖĞRETTİ: SESİN GÜRSE DİNLEYENİN ÇOK OLUR. MAKRON SONUNDA İŞÇİ VE MEMUR SENDİKALARININ TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ.

10.12.2018 - 22:37

SARI YELEKLİLER DÜNYAYA ŞUNU ÖĞRETTİ: SESİN GÜRSE DİNLEYENİN ÇOK OLUR. MAKRON SONUNDA İŞÇİ VE MEMUR SENDİKALARININ TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bu akşam canlı yayında yapacağı açıklama öncesi, Elysee Sarayı’nda sarı yeleklilerin protestolarının yol açtığı sorunlara ilişkin birçok işçi ve memur sendikasının temsilcileriyle görüştü.

Macron, Sarı Yelekler’in sebep olduğu krize çözüm bulmak için sendika temsilcileri ile bir araya geldi. Yaklaşık 4 saat süren görüşmeye Başbakan Edouard Philippe, bakanlar, Ulusal Meclis Başkanı Richard Ferrand ve Senato Başkanı Gerard Larcher katıldı.

Fransız Demokratik İşçi Konfederasyonu Genel Sekreteri Laurent Berger, çıkışta yaptığı açıklamada, ciddi bir krizde olduklarını belirterek kısa vadede çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

Fransız İşverenler Örgütü MEDEF Başkanı Geoffroy Roux de Bezieux, vergilerin düşürülmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, Macron’un bu akşam yapacağı konuşmada vergilere ilişkin açıklama yapması gerektiğini söyledi.

MACRON’UN AKŞAM SAATLERİN BİR KONUŞMA YAPMASI BEKLENİYOR

İşçi Gücü isimli sendikanın Genel Sekreteri Yves Veyrier, Macron’un kendilerini dinlendiğini ve sonuçlarını akşam göreceklerini ifade etti.

Bu arada Çalışma Bakanı Muriel Penicaud, Macron’un sarı yeleklilerin öfkesini dindirecek önemli açıklamalar yapacağını belirtti.

Macron bu akşam sarı yeleklilere ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulunacak. Sarı yelekliler bir süredir Macron’dan konuşma yapmasını ve taleplerini yerine getirmesini bekliyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :