SARIGÜL GAZETELERDEN EKSİK OLMUYOR. SORU ŞU: NEREDEN GELİYOR BU GÜÇ VE ARKASINDA KİM VAR?

Ana Sayfa » GÜNCEL » SARIGÜL GAZETELERDEN EKSİK OLMUYOR. SORU ŞU: NEREDEN GELİYOR BU GÜÇ VE ARKASINDA KİM VAR?

05.03.2019 - 8:55

SARIGÜL GAZETELERDEN EKSİK OLMUYOR. SORU ŞU: NEREDEN GELİYOR BU GÜÇ VE ARKASINDA KİM VAR?

Mustafa Sarıgül gün geçmiyor ki bir gazetede, bir televizyonda haber konusu olmasın.

Doğal olarak akla gelen ilk soru bu gücün nereden geldiği.

İşte bugün de Sözcü’den Deniz Zeyrek’e konuşan DSP’nin Şişli Belediye Başkan Adayı yine her türlü soruna çözüm üreten bir tavırla açıklamalarda bulunmuş.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Mustafa Sarıgül ile ilgili olarak “Şişli’deki grevin ve çöp yığınlarının sadece Şişli’de değil, İstanbul genelinde CHP aleyhine kullanılacağını düşündüğü için, grevin bitirilmesi amacıyla DİSK nezdinde görüşmeler yaptığını da saklamıyor” dedi.

Deniz Zeyrek,”Sarıgülcülerin sloganı: Şişli’de Sarıgül,İstanbul’da İmamoğlu” başlığıyla yayımlanan yazısında DSP tarafından Şişli Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Mustafa Sarıgül ile gerçekleştirdiği görüşmeye dair okurlarına bazı notlar aktardı.

Zeyrek’in yazısının şu bölümü Sarıgül’ün medyayla hangi düzeyde bağlantı içerisinde olduğunun da somut göstergesi. Zeyrek siyasetin bu ölünceye kadar başkan olma iddiasındaki ismini öyle bir övmüş ki kullandığı sözcükler hemen dikkat çekiyor:

“Kendine güveninin tam olduğunu her haliyle yansıtan Sarıgül, Belediye Meclisi sıkıntısı yaşamasa, rahatlıkla bağımsız aday olabilirdi. Kendine güveni tam dediysem, bu Şişli’de ilk kez seçmen karşısına çıkıyormuş gibi çalıştığı gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Belediye Başkanı olarak görev yaptığı dönemde Şişli’de apartman görevlisinden holding patronuna geniş bir yelpaze ile iletişim kurmayı başarmış.

Kampanyasında basına açıklamalar yapma, Televizyonlara çıkma gibi yollara başvurmak yerine sahip olduğu bu iletişim ağını canlı bir şekilde harekete geçirmeyi tercih etmiş.

DSP yönetimi ‘İktidarı değiştirmek için önce muhalefeti değiştirmek gerekir’ düşüncesiyle CHP’yi hedef tahtasına koyuyor ama Sarıgül öyle yapmıyor.

Vatandaşlarla sohbet ederken, konu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na gelirse olumlu bir tavır sergiliyor. Kılıçdaroğlu’nu yüzde 50’lik bir bloka öncülük ettiği için övüyor ve ‘tek başına karar verse ‘Sarıgül’ derdi’ görüşüne inanıyor.

İsmi ilk açıklandığında ‘yeterince tanınmıyor’ dese de gelinen noktada İmamoğlu’nu başarılı buluyor. Şişli’deki grevin ve grev nedeniyle oluşan çöp yığınlarının sadece Şişli’de değil, İstanbul genelinde CHP aleyhine kullanılacağını düşündüğü için, grevin bitirilmesi amacıyla DİSK nezdinde görüşmeler yaptığını da saklamıyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :