SAVUNMA YÜRÜYÜŞÜ’NDEKİ POLİS ENGELİNİ, SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞEN ÖNDER SAV MI ÇÖZDÜ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » SAVUNMA YÜRÜYÜŞÜ’NDEKİ POLİS ENGELİNİ, SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞEN ÖNDER SAV MI ÇÖZDÜ?

23.06.2020 - 16:55

SAVUNMA YÜRÜYÜŞÜ’NDEKİ POLİS ENGELİNİ, SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞEN ÖNDER SAV MI ÇÖZDÜ?

Savunma Yürüyüşü için Soylu ile görüşen Önder Sav: Sorun çözüldü, çok mutluyum

Avukatların Ankara’da biten Savunma Yürüyüşleri, şehir girişinde polis barikatı ile kesilince başlayan kriz, Eski CHP Genel Sekreteri ve Türkiye Barolar birliği eski başkanı Önder Sav’ın araya girmesi ile çözüldü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşerek polis barikatının kalkmasını isteyen Önder Sav, Soylu ile yaptığı görüşmenin içeriğini Gerçek Gündem’e açıkladı.

Sav’ın açıklaması şöyle:

“Sayın Bakan’la (Süleyman Soylu) görüştüm. Ortalıktaki durumu anlattım. Bunun ülkemiz için çok iyi bir iş olmayacağını, her ik tarafı da sıkıntıya sokacağını, sağduyulu bir girişimde bulunmak gerekeceğini söyledim. Bu nedenle benim iki şapkamın olduğunu, Ankara Barosu Başkanlığı ve Türkiye Barolara Birliği başkanlığı yapmış  bir Önder Sav ve bir de genç yaşında bakanlık yapmış, uzun süre siyasette bulunmuş biri olarak her iki kesimi de bilen, anlayan biri olarak devreye girdim. Bu durumu düzgün, her iki tarafı da üzmeyecek şekilde çözmek gerektiğini, baroların isteğinin barikatın kaldırılıp biraz yürüdükten sonra Anıtkabir’e gitmek olduğunu söyledim. Anlayış gösterdiler, sorun çözüldü: Çok mutluyum”

Sav, “Benim amacım bu işi tırmıklamak ya da kanatmak değil, meselenin çözülmesiydi” dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :