4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

SAYGI ÖZTÜRK’TEN KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ KULİS BİLGİ: ”İNANIN BU ZİKZAKLAR BENİ YORUYOR..”

Ana Sayfa » GÜNCEL » SAYGI ÖZTÜRK’TEN KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ KULİS BİLGİ: ”İNANIN BU ZİKZAKLAR BENİ YORUYOR..”

Eklenme : 20.11.2022 - 16:44

SAYGI ÖZTÜRK’TEN KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ KULİS BİLGİ: ”İNANIN BU ZİKZAKLAR BENİ YORUYOR..”

Sözcü yazarı ve Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, bugünkü yazısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cuma günü yakın bir dostuna, “İnanın bu zikzaklar beni yoruyor” dediğini aktardı.

GERÇEKTEN YORUYORLAR

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6’lı masada gedik açılmaması için çaba gösteriyor. Bütün eleştirileri de saygıyla karşılıyor, cevap vermiyor. Ancak, bazı siyasetçiler artık işi gücü bırakmış, Kılıçdaroğlu’nu aday yaptırmamak üzerine çalışıyor. Bugün söylediklerini, ertesi gün, ‘Ben öyle demek istemedim, aslında şunu söylemek istemiştim’ diye düzeltmeye, kafa karıştırmaya devam ediyor” ifadelerini kullanan Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu, geçen Cuma günü yakın bir dostuyla konuşurken, ‘İnanın bu zikzaklar beni yoruyor’ dedi.”

MERAL AKŞENER’İN ERDOĞAN’A CEVABI

Öte yandan yazısında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Erdoğan’ın çağrısına verdiği cevapla ilgili memnun kaldığını da dile getiren Saygı Öztürk, şöyle devam etti:

“Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da, ‘6’lı partinin hiçbiri Erdoğan’ın peşinden gitmez’ sözleri de CHP’de memnuniyet yarattı. Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, babasını ziyarete jetle götürülüp getirilmesinin Kürt kökenli vatandaşlarımızın oyunu almaya dönük bir girişim olarak yorumlandı. Ancak, HDP’nin, Selahattin Demirtaş’ın, Cumhur ittifakına bakışında bir değişiklik yok. 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı, takvimde bir değişiklik olmazsa; Ocak ayında açıklanacak. Beklenen, bu ismin Kemal Kılıçdaroğlu olacağı.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları