4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

SEFALET ENDEKSİNDE REKOR: ”2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN BERİ BU KADAR HIZLI ARTMAMIŞTI”

Ana Sayfa » EKONOMİ » SEFALET ENDEKSİNDE REKOR: ”2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN BERİ BU KADAR HIZLI ARTMAMIŞTI”

Eklenme : 04.11.2022 - 9:57

SEFALET ENDEKSİNDE REKOR: ”2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN BERİ BU KADAR HIZLI ARTMAMIŞTI”

 

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye’deki Sefalet Endeksi 2022 yılındaki artışla rekor kırarak 2. Dünya Savaşı dönemini de geçti.

İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, ekim ayı enflasyon rakamlarının açıklamasının ardından sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Özlale, “Epistemolojik kopuş etkisini gösterdi: 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana sefalet bir yılda bu kadar hızlı artmamıştı! Ekim 2022 itibariyle sefalet endeksi Cumhuriyet tarihinin en yüksek üçüncü düzeyine çıkarken, sefaletin yıllık değişiminde ise rekor kırıldı” dedi.

Türkiye’de Sefalet Endeksi’nin bir önceki yıla göre değişiminin yüzde 47,93 olduğuna dikkat çeken Özlale, şunları söyledi:

“Zenginlikte, refahta dünya birincisi olabilecek ülkemizi sefalet lideri yapanlara Victor Hugo’dan bir alıntı bırakalım: “Eğer bir evde sefalet varsa, bir aile yoksulluğun, cehaletin, düşkünlüğün korkunç pençelerinde can çekişiyorsa; bundan o memleketin devleti sorumludur.”

 

İLGİLİ HABER: TAHIL KORİDORU TARTIŞMASINDA ”ERDOĞAN PUTİN’İ NASIL İKNA ETTİ? DÜNYA BUNU KONUŞUYOR, ADAM BİR GOL DAHA ATTI BEYLER” ÇIKIŞIYLA ÇİZGİSİNİ İYİCE PERÇİNLEYEN CÜNEYT ÖZDEMİR, ENFLASYONUN YÜZDE 185’LERİ AŞTIĞI VE SEFALET ENDEKSİNDE REKOR KIRDIĞI HABERİNİ DE BİR KENARA İLİŞTİRİR. İŞTE YANDAŞLIKLA GERÇEKLER ARASINDAKİ İNCE NOKTA ÇIRÇIPLAK DURUYOR KARŞIMIZDA..BU HENGAMEDE UNUTULANLAR, UNUTULSUNLAR DİYE SARF EDİLEN ÇABALAR GÖZDEN KAÇMIYOR..SÖZCÜ’DEN ATILANLARDAN SÖZ EDİYORUZ: ÜSTÜ ÖRTÜLECEK Mİ?

UÇANI KAÇANI YAKALAYAN ”GAZETECİ”: ”ERDOĞAN PUTİN’İ NASIL İKNA ETTİ? DÜNYA BUNU KONUŞUYOR, ADAM BİR GOL DAHA ATTI BEYLER”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları