SEL BÖLGESİNDE GİDEN İMAMOĞLU: SORUNU BU YAZ HALLEDECEĞİZ

Ana Sayfa » YURTTAN » SEL BÖLGESİNDE GİDEN İMAMOĞLU: SORUNU BU YAZ HALLEDECEĞİZ

24.06.2020 - 8:52

SEL BÖLGESİNDE GİDEN İMAMOĞLU: SORUNU BU YAZ HALLEDECEĞİZ

 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Esenyurt’ta bir kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sel felaketinin ardından bölgede incelemelerde bulundu. İmamoğlu sele neden olan Haramidere’nin ıslah edileceğini söyledi.

Burada açıklama yapan İmamoğlu, “Bizim tam da bugün İstanbul’da 38 noktada başlattığımız çalışmalardan biri de buraydı. Şantiyeler kuruldu, çalışmalar başladı. İstanbul’un kronik hale gelmiş noktalarından biri de Haramidere. Altyapı sorunu yaşanıyor ve bunun gibi birkaç noktada da su baskını riski var. Bu sorun burada Yaklaşık 15-20 yıldır yaşanıyor. Bu sorunu inşallah bu yaz halledeceğiz. Kalıcı olarak bu sorunu çözmemiz lazım” diye konuştu.

Sorunun çözümü için plan proje yapıldığını belirten İmamoğlu, “Yapılaşmayla ilgili problemlerin yarattığı altyapı sorunlarını arkadaşlarım çözecekler. Bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Burada Sayın Valimiz gelip bir takım tespitler yaptı. Biz de tespitler yaptık. Bunların hepsini birleştirip bir çözüm bulacağız” dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :