20 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

SERT SATIŞ DALGASI BORSA İSTANBUL’U DA HAREKETE GEÇİRDİ

Ana Sayfa » EKONOMİ » SERT SATIŞ DALGASI BORSA İSTANBUL’U DA HAREKETE GEÇİRDİ

Eklenme : 17.12.2021 - 17:22

SERT SATIŞ DALGASI BORSA İSTANBUL’U DA HAREKETE GEÇİRDİ
Borsa İstanbul’da kapanışa saatler kala yaşanan sert satış dalgası sonrasında endeks bazında devre kesici uygulanmaya başladı.

Borsa İstanbul‘da 15.20 sıralarında 2.380 puan seviyesinden başlayan düşüş 1 saatte 220 puanı buldu. Endeks yüzde 3’ün üzerinde artıdan yüzde 5 eksiye döndü.

BİST 100‘de işlem gören 100 hisse senedinin 89’u eksiye dönerken sadece 5 hisse artıda 6 hisse ise dünkü kapanış düzeyinde bulunuyor.

DEVRE KESİCİ UYGULANDI

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksinde kayıplar yüzde 5’e ulaşınca endeks bazında devre kesici uygulandı. İlk devre kesici 16:24’te uygulamaya alındı. 16:54’te işlemlerin başlamasının ardından düşüşün devam etmesi nedeniyle bir devre kesici daha uygulandı.

Borsa İstanbul’dan KAP’a yapılan açıklama şöyle;

Saat 16:24:28 itibarıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi Devreye girmiştir. Borsamız Pay Piyasasındaki tüm sıralarda, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda işlemler geçici olarak durdurulmuştur. “

ilgili haber:

HAZİNE VE MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ’YE ÇOK ÖNEMLİ BİR SORU: NEREYE GİDİYORUZ?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları