SESSİZ VE YAVAŞTAN BAŞLARINA ÇORAP MI ÖRÜLÜYOR? AHMET DAVUTOĞLU, ALİ BABACAN VE MEHMET ŞİMŞEK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Ana Sayfa » GÜNCEL » SESSİZ VE YAVAŞTAN BAŞLARINA ÇORAP MI ÖRÜLÜYOR? AHMET DAVUTOĞLU, ALİ BABACAN VE MEHMET ŞİMŞEK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

10.12.2018 - 20:51

SESSİZ VE YAVAŞTAN BAŞLARINA ÇORAP MI ÖRÜLÜYOR? AHMET DAVUTOĞLU, ALİ BABACAN VE MEHMET ŞİMŞEK HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek hakkında suç duyurusunda bulununuldu.

Saadet Partili avukat Ali Aktaş, binlerce kişinin Bank Asya’da hesabı olduğu gerekçesiyle soruşturma geçirdiğini hatırlatarak, o dönem bankayı açık tutanların da görevi kötüye kullanmaktan yargılanması talebiyle suç duyurusunda bulundu.

Odatv’nin haberine göre, Aktaş’ın haklarında kamu davası açılmasını talep ettiği kişiler arasında dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu ile iki bakan da var.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunan Aktaş,  aralarında dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun da bulunduğu isimlerden dönemin BDDK’dan sorumlu bakanı Mehmet Şimşek, dönemin gelir İdaresinden sorumlu bakanı Ali Babacan, dönemin BDDK başkanı ve yetkilileri, dönemin gelir idaresi ve SGK yetkilileri hakkında ‘Görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal’ ile ‘Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi’ suçlarından yargılanmalarını talep etti.

Haklarında dava açılan vatandaşların bir kısmına ‘Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek veya isteyerek yardım etme’ suçundan hapis cezaları verildiğini aktaran Aktaş, bu cezaların bazılarının İstinaf aşamasında, bazılarının da onanmakla infaza geçildiğini söyledi.

Avukat Ali Aktaş, verdiği dilekçede, kişilerin, devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan bir bankada yeni hesap açmaları veya hesaplarına para yatırmaları suç kabul ediliyorsa, bankayı açık tutan ve işleme kapatmayan yetkililerin de en azından TCK’nın 257. Maddesi uyarınca görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal suçlarından yargılanması gerektiğine dikkat çekti.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :