26 Ekim 2021 - Hoş geldiniz

SICAK ANALİZ- BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR SÖZÜ BOŞUNA SÖYLENMEMİŞ. TAVUKLAR KÜMESE GİREN TİLKİYİ BİRLİK OLUP ÖLDÜRDÜ.

Ana Sayfa » SICAK ANALİZ » SICAK ANALİZ- BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR SÖZÜ BOŞUNA SÖYLENMEMİŞ. TAVUKLAR KÜMESE GİREN TİLKİYİ BİRLİK OLUP ÖLDÜRDÜ.

Eklenme : 13.03.2019 - 13:51

SICAK ANALİZ- BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR SÖZÜ BOŞUNA SÖYLENMEMİŞ. TAVUKLAR KÜMESE GİREN TİLKİYİ BİRLİK OLUP ÖLDÜRDÜ.

 

Kimi haberler vardır, yalnızca haber değildir.

Hele hayvanlar aleminde olup bitenlere dikkatlice baktığımızda bunu daha fazlasını görmek mümkün.

Yani her koyun kendi bacağından asılır sözü günümüzde vahşi kapitalizmin örgütsüz hale getirip iliğini kemiği sömürdüğü kitlelerin durumunu tarif ederken, besle kargayı oysun gözünü derken de, 17 yıl boyunca Türkiye’de bu hükümeti iktidara taşıyan kitlelerin sonunda soğan kuyruklarına mahkum olmalarını anlamak yanlış olmasa gerek.

Şimdi vereceğimiz örnek de yine hayvanlar aleminden ve gerçek.

BBC Türkçe’nin haberine göre Fransa’nın kuzeydoğusundaki bir tavuk çiftliğinde, kümese girmeye çalışan bir tilkinin tavuklar tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Fransız haber ajansı AFP’nin haberine göre, Le Gros Chene tarım teknik lisesinin kümes alanına giren tilki, kümeste mahsur kaldı.

Kümes alanının otomatik kapılarının gün batımıyla birlikte kapandığı ve kitlendiği, tilkinin de bu yüzden kümesten çıkamadığı belirtildi.

‘Sürü içgüdüsüyle hareket etmişler’

Ülkenin Brittany bölgesindeki okulun öğrencileri ertesi sabah tavukları kontrol etmek için kümese girdiklerinde tilkiyi ölü halde buldular.

Okul müdürü Pascal Daniel, AFP’ye konuşurken, “Köşede cansız halde yatıyordu. Tavuklar bir sürü içgüdüsüyle saldırmışlar. Birlik olup tilkiyi gagalayarak öldürmüşler” dedi.

Gerçekten kimi haberler yalnızca haber değildir.

Tabii ki anlayana..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları