SICAK ANALİZ: ÇOCUKLAR ÖLMESİN

Ana Sayfa » GÜNCEL » SICAK ANALİZ: ÇOCUKLAR ÖLMESİN

07.05.2018 - 11:57

SICAK ANALİZ: ÇOCUKLAR ÖLMESİN

O operasyonlar sırasında PKK ile güvenlik güçleri arasında sokak sokak, ev ev süren çatışmalarda bin 265 terörist öldürülmüş, 65 polis ve asker şehit olmuştu. Sonunda hendekler kapatılıp denetim yeniden sağlandığında görülmüştü ki, 200 bin kişi evlerini, kentlerini, işlerini, yakınlarını, komşularını terk ederek güvenli bölgelere göç etmek zorunda kalmıştı.

İşte tam o günlerde batıda hayat, PKK ile beraber tırmanışa geçen IŞİD’ın canlı bomba eylemleri dışında akıp giderken, gecelerden bir gece, Aydın Doğan henüz aba altından sopayı görüp Kanal D’yi ve Hürriyet’i satmaya mecbur kalmadan önce, televizyonun reytingi en yüksek programı ‘’Beyaz Şova’’ eğlencenin tam ortasında Diyarbakır’dan telefonla bağlanan Ayşe öğretmen, bölgedeki çatışmalara dikkat çekerek ‘’N’olur çocuklar ölmesin.’’ demişti.

N’olur çocuklar ölmesin!

Hem öğretmen, hem anne kimliği, duyarlılığı, kaygısı taşıyan birisi için böyle bir dilekte bulunmaktan daha doğal ne olabilirdi ki?

Zaten Beyazıt Öztürk bile, yani ‘’Beyaz Şov’’un yapılı, yakışıklı, hazır cevap sunucusu da, Ayşe öğretmenin çağrısına önce biraz şaşırsa da, hemen toparlanıp stüdyodaki izleyicileri ona destek olmaları anlamında alkışlatmıştı.

Bu Beyaz’ın en büyük hatasıydı.

Çünkü Aydın Doğan’ın defterini dürmeye daha 2002’de iktidara geldikleri günlerde karar verenlerin yandaş medyası, kan kokusu almış sırtlan sürüleri gibi ‘’Bunlar teröre destek oluyor.’’ naralarını çoktan atmaya başlamışlardı.

Heyhat, kurt kuzuyu yemeyi kafasına bir defa koymuştu ya, diğeri aslında ne yaparsa yapsın kaçışı yoktu.

Aydın Doğan bunu hiç anlamadı.

 

Sıcak Analiz’in tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

ÇOCUKLAR ÖLMESİN

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :