SICAK ANALİZ: ”EN BÜYÜK PROJEM HUZUR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » SICAK ANALİZ: ”EN BÜYÜK PROJEM HUZUR”

05.05.2018 - 12:25

SICAK ANALİZ: ”EN BÜYÜK PROJEM HUZUR”

Bugün toplumun neredeyse ortak dili haline gelen ‘’şiddet’’ in günlük yaşamın her alanına sinsi bir kanser hücresi gibi yayıldığını çıplak gözle bile görmek mümkün.

Kadına, çocuğa, öğrenciye, işçiye, memura, çiftçiye, sıradan yurttaşa yönelik şiddetin her türlüsünü bü ülke gördü, görmeye de devam ediyor.

Şiddet dilinin en somut örneği olan Mersinli çiftçiye, Erdoğan’ın söylediği ‘’Artistlik yapma, ananı da al git.’’ sözü, Türkiye’nin en tepe noktasından günlük hayata kadar dalga dalga yayılan bir anlayışın simgesi gibidir. Bugün devlet yönetiminden, hayatın bütün katmanlarına, çarşıya, pazara, fabrikalara, stadyumlara, eğlence mekanlarına, okullara kadar yayılan öfke nöbetlerinin insan ilişkilerini nasıl çirkinleştirdiğini rahatlıkla görebiliyoruz. En son Ankara’da Yüksel Caddesi’nde ‘’İşimi geri istiyorum.’’ eylemine destek veren 76 yaşındaki Perihan Teyze’yi yüzünü, gözünü şişirinceye kadar döven polisin, savunmasız bir kadına reva gördüğü bu vahşet geldiğimiz noktanın özetidir.

!6 yıl boyunca burnuna halka geçirilmiş bir ayıyı terbiye edercesine korkuttukları medyanın ekranlarında, gözlerini belerterek, boyun kaslarını gererek, şah damarlarını şişirerek bağıran, tehditler savuran etkili, yetkili güç odaklarının kullandıkları yöntem ne yazık ki  insan ilişkilerimizi yıprattı, bozdu, çirkinleştirdi.

 

Sıcak Analiz’in tamamını aşağıdaki linkte okuyabilirsiniz.

”EN BÜYÜK PROJEM HUZUR”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :