SICAK ANALİZ: İNSANLAR SOKAKLARDA ”ÖZGÜRCE” TÜKÜRDÜKÇE HERKESİN AKLINA İLK SEN GELECEKSİN.

Ana Sayfa » GÜNCEL » SICAK ANALİZ: İNSANLAR SOKAKLARDA ”ÖZGÜRCE” TÜKÜRDÜKÇE HERKESİN AKLINA İLK SEN GELECEKSİN.

13.05.2018 - 12:38

SICAK ANALİZ: İNSANLAR SOKAKLARDA ”ÖZGÜRCE” TÜKÜRDÜKÇE HERKESİN AKLINA İLK SEN GELECEKSİN.

“Bu coğrafyada bir-iki tane daha Tayyip Erdoğan çıksaymış, daha kuvvetli bir coğrafya olurmuş.’’ diyebilirsin. Bu tamamen senin duruşunla, siyasi tercihinle, olaylara bakışınla ilgili bir yaklaşımdır.

’’Dünyadaki adaletsizlikle, hukuksuzlukla bir tek Cumhurbaşkanımız savaşıyor.’’ dediğinde de böyle düşündüğün için suçlanamazsın. Böyle konuştuğunda ‘’ama’’ diye başlayan cümleleri duyma ihtimalin yüksek olsa da, bir kenara koyalım onları şimdi. Herkes istediğini düşünmekte özgür olmalı. Eyleme dönüşmemiş düşünceleri savundukları, yazıp çizdikleri için insanlar yıllarca cezaevlerinde yatmamalı, suçlanmamalı, vatan haini ilan edilmemeli.

’’Sonuna kadar Erdoğancıyım. Hatta büyük harflerle yaz, feriştahıyım.’’ diye göğsünü gererek, yüksek tondan yaptığın açıklamalardan dolayı baban, kardeşin seninle görüşmeyi reddetse de ve sen onları  hayatından silsen de, sonuçta bu özelindir, kişisel yaşamınla ilgili bir durumdur. Kimse kimsenin özel hayatına burnunu sokmamalı, karışmamalı, yaptığı seçimlerden dolayı suçlamamalı, yargılamamalı, çarmıha germemeli, ötekileştirmemeli.

Buraya kadar ‘’Tamam.’’

Ama bundan sonrası var ki, orada dur bakalım.

Yere tükürmenin, böylesine vahşileşmenin, ilkelleşmenin ne özgürlükle, ne insanlıkla ilişkisinin olamayacağını birileri sana anlatmalı.

 

SICAK ANALİZ’in tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

İNSANLAR SOKAKLARDA ”ÖZGÜRCE” TÜKÜRDÜKÇE HERKESİN AKLINA İLK SEN GELECEKSİN.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :