17 Ekim 2021 - Hoş geldiniz

SICAK ANALİZ- MERMİ KARIN DOYURMUYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » SICAK ANALİZ- MERMİ KARIN DOYURMUYOR

Eklenme : 08.02.2019 - 18:51

SICAK ANALİZ- MERMİ KARIN DOYURMUYOR

 

Erdoğan’ın Sıvas Mitingi sırasında kadro isteyen taşeron işçilere yönelik söyledikleri adeta bir ders niteliğinde.

Kuşkusuz bütün Türkiye onun sinirlendiğinde öfkesine bazen hakim olamadığını çok iyi biliyor. Yani taşeron işçilerin çağrıları verdiği şu yanıt belki de diğerleriyle karşılaştırıldığında sıradan bile sayılabilir.

’’Bizden bir şey beklemeyin. Her şeyi verdik. Şu toplantıyı da provoke etmeyin. Alışılmış bir siyasetçi değilim. Alışılmış bir lider de değilim. Lütfen, samimi olalım dürüst olalım bu toplantımızı da güzel bir şekilde çıkaralım.’’

Dediğimiz gibi kalabalıkları azarlayan tarzdaki bu üslubun dikkat çeken bir yanı yok. Geçmişte benzer sözleri farklı nedenlerle ve farklı ortamlarda yinelemiş birisi olarak Erdoğan şaşırtmadı diyelim ve asıl vahim olan noktaya yönelelim.

Bu sözlerin ardından Cumhurbaşkanı herkesin üzerinde uzunca düşünmesi gereken bir çıkış daha yaptı ve dedi ki:

‘’Biz bunları yaparken birileri bizleri farklı yerlerden vurmaya çalışıyor. Ne diyorlar domates, patlıcan patates. Ya düşünün be bir merminin fiyatı nedir? Düşünün benim Mehmetçiğimin giyinip kuşanıp bu teröristlere karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir bir düşünün. Bunları bu iktidar yapıyorsa başarıyorsa… Siz hala domates, patates, sivri biber konuşuyorsunuz. İki ay Afrin’de leblebi çekirdek mi kullandık? Mermi kullandık, bombaları kullandık. Silahlı silahsız bütün insansız hava araçlarıyla bu teröristleri yok ettik. Bu ne domatese, ne patlıcana, ne patatese benzer.’’

Ülke savunması söz konusu olduğunda akan sular durur. Türkiye’nin ortak paydası ülkenin toprak bütünlüğünü kayıtsız şartsız savunan bir düşünceden geçer. Ama yanlış ekonomik tercihlerin, yanlış politik seçimlerin bir sonucu olarak ekonomi duvara toslamışsa, bu topraklarda yüzyıllardan bu yana sofraların baş tacı olan soğan lüks tüketime girmişse, Allah’ın otu diye tepeden bakılan ıspanak ve marul bile et fiyatlarıyla yarışır hale gelmişse Mehmetçiğin geride bıraktığı anası, babası, karısı, çoluğu çocuğu , hısım ve akrabaları sofraya oturduklarında ne yesinler: Taş mı?

Ne yazık ki mermi karın doyurmuyor, bombalar ve uçaklar da !

Yunus Emre’nin ‘’ Bana seni gerek seni.’’ sözleriyle yaptığı çağrıyı yangın yerine dönen ülkemizin koşullarına uyarlarsak artık dayanma sınırlarını çoktan tüketmiş aç ve yoksul kitleler diyorlar ki :

‘’Bize önce huzur gerek, çocuklarımıza iş, aş ve ekmek.’’

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları