25 Mart 2023 - Hoş geldiniz

SİYASETTEN ERDOĞAN’A: ”HELALLEŞMEYECEĞİZ, HESAPLAŞACAĞIZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » SİYASETTEN ERDOĞAN’A: ”HELALLEŞMEYECEĞİZ, HESAPLAŞACAĞIZ”

Eklenme : 27.02.2023 - 16:49

SİYASETTEN ERDOĞAN’A: ”HELALLEŞMEYECEĞİZ, HESAPLAŞACAĞIZ”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adıyaman’da yaptığı açıklamadaki “Sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava nedeniyle ilk birkaç gün Adıyaman’da arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum” ifadelerine siyasi partilerden tepki geldi.

HDP: HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Deprem vergilerini amacı dışında kullananlara, inşaat lobilerine milyonlar akıtanlara, binlerce insanın donarak ölmesine neden olanlara, AFAD ve Kızılay’ı arpalık olarak kullandıranlara, imar afları çıkaranlara hakkımızı helal etmiyoruz” denildi.

BABACAN: SADECE HELALLİK İSTEYİP SORUMLULUKTAN KAÇAMAZSINIZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da sosyal medya hesabından, “Sayın Erdoğan, helalliği kalanlardan değil ihmaliniz yüzünden vefat edenlerden istemeniz gerekiyor. Sadece helallik isteyip sorumluluktan da kaçamazsınız” ifadelerini kullandı ve “İlk 48 saatteki gecikmeler nedeniyle kaç kişi hayatını kaybetti?” sorusunu yöneltti.

Türkiye İşçi Partisi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da, “Helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız” ifadeleri kullanıldı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları