”SOĞANA DEĞİL ÜLKEYİ SOYANA BAKACAKSIN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”SOĞANA DEĞİL ÜLKEYİ SOYANA BAKACAKSIN.”

26.11.2018 - 14:35

”SOĞANA DEĞİL ÜLKEYİ SOYANA BAKACAKSIN.”

CHP’den ittifak açıklaması

CHP sözcüsü Faik Öztrak MYK sonrası açıklamalarda bulundu.

Konuşmasından satır başları şöyle:

4 şehidimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum. Sivas’taki tren kazasında 10 yaralı yolcu var, yaralananlara acil şifalar diliyorum.

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi minnetle, saygıyla anıyorum.

Öğretmenlere 3600 ek gösterge verileceğine ilişkin haberler yapılmaya başlandı, ancak herhangi bir açıklama gelmedi ses seda yok. Bununla ilgili açıklama bekliyoruz.

Her 10 kadından 4’ü şiddet görüyor ülkemizde. İstanbul’da kadına karşı şiddeti protesto etmek isteyen kadınlar ciddi bir polis şiddetiyle karşı karşıya kaldılar. Türk kadınını şiddetle yıldıramazsınız.

Saray ve sarayın küçük ortağı aynı merkezden kaleme alındığı anlaşılan bir senaryoyu yürürlüğe koydular. Bunlar smoothileri çekip uçan saraylarından memlekete bakıp herkesi kör sanıyorlar.CHP için akla aykırı, gerçeklerle uyuşmayan, nefret diliyle söyledikleri yalanları aynen iade ediyorum.

İktidar yanaşması küçük bir grup dışında milletimiz krizde inim inim inliyor. Artık Ankara, İstanbul ve İzmir’de havlu atacaklarını anladılar, 1 ay önce herkes kendi yoluna deyip ayrılanlar dün panik içinde tekrar kucaklaşıyorlar.

Bunlar da nasıl bir omurga varsa dönmekten bir türlü yorulmadılar. Karşımızda kendisinden başka bir şey düşünmeyen, milletimizin bekasını hiçe sayan bir şer ittifakı vardır.

Şehitlerimize kelle, terörist başına sayın diyen, teröristler için şehir mahkemeleri kuran, terör örgütü olduğunu açık açık söyledikleri FETÖ örgütüne “Ne istediniz de vermedik?” diye seslenen kişiler kendileridir. Atılan bu çamurlar CHP’nin üstünde durmaz. Dediklerinizi kanıtlamazsanız şeref yoksunusunuz.

 

AKP Genel başkanından bizim alacağımız hiçbir yerlilik, millilik dersi yoktur, arşivler ortadadır.Artık mutfaklar yangın yeri, işsizlik kanayan yara, Türkiye artık adı konkordato ve iflaslarla anılan bir ülke.

Vatandaşımıza et yerine tavuk yerseniz bu iş çözülür diyene sesleniyorum: Kanatlı hayvan üreticileri kan ağlıyor. Saray sakinlerinin keyfi yerinde, sofralarında adını bile duymadığımız yiyecekler. Vatandaşımızın hali ise perişan. Eskiden milletimiz kredi kartıyla pahalı şeyler alabilirdi, şimdi ise 2 ekmek için bile kredi kartı kullanıyor.

Millet borca kredi kartlarıyla takla attırmaktan yoruldu. İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı yüzde 23 arttı. İŞKUR’a işsizlik ödeneği için başvuranların sayısı ise yüzde 49 arttı. Ekonomiye güven kalmadı, memlekette üniversiteli işsiz sayısı 1 milyonu aştı. Sıkıntıların sorumlusu olarak soğanı bulmuşlar. soğan depolarında soğan sayıyorlar. Sorumlu arıyorsanız soğana değil, ülkeye soyana bakacaksınız .Bu beyler ülkeyi soyanı değil, ülkeyi soyanı yakalayanı görevden alıyorlar.

Sayıştay’da İstanbul Belediyelerini denetleyen başkanı görevden aldılar. Kur’an-ı Kerim aldık demişler, kuranı kerimin katma değer vergisinin katma değer vergisini yüzde 18 yazmışlar. Halbuki kdv’si yüzde 1 Kur’an-ı Kerim’in.Bu zihniyetle krizin altından kalkmak mümkün değildir. Bankacılıkta karşılıklarla oynayarak sadece bilançoları makyajlarsınız. Bunun altından dünyanın en güçlü ekonomileri kalkamadı. Ülkenin başına çok büyük belalar açarsınız bu yaklaşımlar.

Yolsuzluklar Sayıştay raporlarıyla ayyuka mı çıktı, hemen görevden alıvereceksiniz. Ucube tek adam devletinin inşası için devleti işlemez hale getirdiler. Şimdi kalkıp bürokrasinin çalışmadığından şikayet ediyorlar. 16 yıldır iktidardalar, ucube tek adam parti devleti çalışmıyor. Üzerinden 6 ay geçmeden açık seçik ortada her şey.

Yaklaşan yerel seçimler milletimizin çözümü ortaya koyacağı, uçan saraylarda smoothie içenlere okkalı bir tokat atacağı seçimler olacaktır.

SORU VE YANITLAR

(İYİ Parti ittifakı) – İYİ parti ile arkadaşlarımız işbirliği imkanlarını görüşüyorlar. O nedenle görüşmeler bitmeden ben isim açıklamasında bulunmayayım.

(CHP’nin anket araştırması) – Ben böyle bir anket görmedim. Partimiz çeşitli anketler yaptırıp, mahalli idare seçimlerinde nasıl bir strateji izleyeceği konusunda araştırmalar yaptırıyor. Seçimlere şu an 3 aydan fazla var, böyle bir değerlendirmeyi yapmak zor diye düşünüyorum. Siyasette 1 gün bile çok uzundur.

(Bahçeli’nin açıklamaları) – Bahçeli’nin üslubunun dip yaptığını ifade ettim, bunu böyle geçeyim. Kaynak- gerçek Gündem

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :