27 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

ZİNCİR MARKET ”ŞOK” UN SAHİBİ MURAT ÜLKER’DEN ”KARA CUMA” ÇIKIŞI: ADAPTE ETMEZSENİZ ADAPTE OLURUSUNUZ

Ana Sayfa » EKONOMİ » ZİNCİR MARKET ”ŞOK” UN SAHİBİ MURAT ÜLKER’DEN ”KARA CUMA” ÇIKIŞI: ADAPTE ETMEZSENİZ ADAPTE OLURUSUNUZ

Eklenme : 27.11.2022 - 17:12

ZİNCİR MARKET ”ŞOK” UN SAHİBİ MURAT ÜLKER’DEN ”KARA CUMA” ÇIKIŞI: ADAPTE ETMEZSENİZ ADAPTE OLURUSUNUZ

Pladis Başkanı ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyesi Murat Ülker, tüm dünyada indirim kampanyalarının olduğu Black Friday (Kara Cuma) paylaşımında bulundu.

Ülker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “KaraCuma, BlackFriday olarak başladı. Bizde ÇılgınCuma, Dubai’de BeyazCuma oldu.

Global trendlerden kaçınamazsınız, adopte etmezseniz de adopte olursunuz” ifadelerini kullandı. Ülker, paylaşımında Dubai’den mağaza fotoğrafı da paylaştı.

Birçok üründe indirim yapılan ve ‘alışveriş çılgınlığına’ dönüşen döneme ABD’de Black Friday deniliyor. İslam dininde cuma mübarek gün kabul edildiği için söz konusu dönem Türkçeye “Efsane Cuma, Süper Cuma, Çılgın Cuma” gibi isimlerle anılıyor. Dubai’de ise White Friday (Beyaz Cuma) ifadesi kullanılıyor.

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma gününe verilen isim. Gün, 1952’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilirken, mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanır ve indirimli satış yaparlar.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları