SOMA KATLİAMINDA ANCAK 3 YIL SONRA KARARA VARAN YARGI BU DEFA JET GİBİYDİ: KILIÇDAROĞLU’NA KARİKATÜR SORUŞTURMASI

Ana Sayfa » GÜNCEL » SOMA KATLİAMINDA ANCAK 3 YIL SONRA KARARA VARAN YARGI BU DEFA JET GİBİYDİ: KILIÇDAROĞLU’NA KARİKATÜR SORUŞTURMASI

18.07.2018 - 13:42

SOMA KATLİAMINDA ANCAK 3 YIL SONRA KARARA VARAN YARGI  BU DEFA JET GİBİYDİ: KILIÇDAROĞLU’NA KARİKATÜR SORUŞTURMASI

Soma katiamında 301 işçinin canına malolan olayda 3 yıl sonra  ve karara varan ve verdiği kararla acılı ailelerin yaralarını bir kez daha kanatan yargı kimi zaman ve gerektiğinde anında harekete geçiyor.

Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili karikatür paylaşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na jet hızıyla soruşturma açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla soruşturma başlattı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Twitter adresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik karikatür paylaşmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı grup toplantısında ODTÜ’nün mezuniyet töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik açılan pankart nedeniyle öğrencilerin tutuklanmasını eleştirmişti.

Kılıçdaroğlu, “ODTÜ’lüler 13 yıl önce yayınlanan bir karikatürü taşıyor. Karikatürist yargılanmış beraat etmiş. 13 yıl sonra geldiğimiz noktaya bakın. Demokraside ne kadar geriye gittiğimize bakın. Ben bugün bütün arkadaşlarımdan istirham ediyorum. Twitter hesabımdan bugün bu karikatür yayınlayacak. Bütün milletvekili arkadaşlarım bu karikatürü yayınlasın. Koyacağım Twitter hesabıma bakalım ne yapacaksın” ifadelerini kullanmıştı. ODTÜ’de mezuniyet töreninde açılan pankart nedeniyle dört öğrenci tutuklanmıştı.

Başsavcılıktan yapılan bilgilendirme şöyle:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk)Twitter hesabından “Tayyipler alemi” paylaşımında bulunmuş olup Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında Cumhurbaşkanına hakaret suçundan (TCK 299/1.2 ) soruşturma başlatılmıştır.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :