27 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

YURTSEVERLİK.COM KRİTİK HABERİ PAYLAŞIYOR..ABD TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ OLAY..PENTAGON’DAN AÇIK BİLDİRİ..AMERİKAN GENEL KURMAY BAŞKANI VE KUVVET KOMUTANLARI: ”BİDEN BAŞKOMUTANIMIZDIR”

Ana Sayfa » DÜNYA » YURTSEVERLİK.COM KRİTİK HABERİ PAYLAŞIYOR..ABD TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ OLAY..PENTAGON’DAN AÇIK BİLDİRİ..AMERİKAN GENEL KURMAY BAŞKANI VE KUVVET KOMUTANLARI: ”BİDEN BAŞKOMUTANIMIZDIR”

Eklenme : 13.01.2021 - 8:42

YURTSEVERLİK.COM KRİTİK HABERİ PAYLAŞIYOR..ABD TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ OLAY..PENTAGON’DAN AÇIK BİLDİRİ..AMERİKAN GENEL KURMAY BAŞKANI VE KUVVET KOMUTANLARI: ”BİDEN BAŞKOMUTANIMIZDIR”

 

PENTAGON’DAN AÇIK BİLDİRİ

 

AMERİKAN GENEL KURMAY BAŞKANI VE

KUVVET KOMUTANLARI AÇIK BİLDİRİ YAYINLADI

 

20 Ocak tarihindeki başkanlık devir teslim törenine bir hafta kala, ABD Genel Kurmay Başkanı, Kuvvet ve Ordu Komutanları, ülke içinde ve dışındaki askeri birliklere gönderdikleri açık bildiriyle, kendilerine verilen Anayasa’yı koruma ve kollama görevini hatırlatarak Joseph Biden’ı ülkenin yeni Başkomutanı olarak tanıdıklarını bildirdiler.

Ülke tarihinde pek rastlanmayan bu bildiride; “ ABD askeri güçleri olarak tarihimiz boyunca yaptığımız gibi, sivil yönetimlerin yasal emirlerine uyarak temel  görevlerimiz olan, yurttaşların can ve mallarını korumak, yasalara uygun tarzda kamu güvenliğini sağlamak ve Anayasaya bütünüyle sadık kalarak ABD’yi iç ve dış düşmanlara karşı korumak ve kollamak için işbaşındayız” sözlerine yer verildi.

Bildiride, 6 Ocak tarihindeki  saldırıya da değinilerek; “ ABD kongresine ve Anayasal düzene doğrudan yapılan saldırı sırasında kongre binasında görevli iki polisin ve diğer yurttaşların yaşamlarını kaybetmelerinden dolayı üzgünüz” denilerek, Kongre binasındaki olayların tamamen yasadışı olduğu vurgulandı ve

“ABD Ordusu mensupları olarak, Ulus’un değer ve ideallerine sadığız; her zaman olduğu gibi Anayasa’yı koruyup, kollama görevimizin başındayız” denildi.

“Eyalet devletler tarafından teyid edilen, Kongre’ce onaylanan kararlar doğrultusunda, Anayasa’ya göre 20 Ocak tarihinde görevi törenle teslim alacak olan  seçilmiş başkan Biden ülkemizin 46.Başkomutanı olacaktır” sözlerinin yer aldığı bildir şu sözlerle son buldu; “Ülkemizi korumak üzere yurt içi ve yurtdışındaki tüm birimlerdekiler,  gözleri ufka dönük  hazır vaziyette görevleri başında olmalıdırlar. Her bir Amerikalının korunması için sürmekte olan görevinizi yerine getirmenizden gurur duymaktayız”.

Bildiride, başta Genel Kurmay Başkanı General Mark A. MILLEY olmak üzere kuvvet ve ordu komutanlarından oluşan sekiz general imza koydu. (DIŞ HABERLER)

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları