25 Mart 2023 - Hoş geldiniz

AKŞENER YENİDEN ALTILI MASA’YA KATILMAK ÜZERE SAADET PARTİSİ’NDE

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER YENİDEN ALTILI MASA’YA KATILMAK ÜZERE SAADET PARTİSİ’NDE

Eklenme : 06.03.2023 - 15:58

AKŞENER YENİDEN ALTILI MASA’YA KATILMAK ÜZERE SAADET PARTİSİ’NDE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Mansur Yavaş’ın Altılı Masa’dan ayrılan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaretleri sonrası saat 14.00’te yapılması planlanan Millet İttifakı toplantısı saat 16.00’ya alındı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından da Millet İttifakı toplantısına katılacağı duyuruldu.

Ankara’da görüşme trafiği

İmamoğlu ve Yavaş, Millet İttifakı’na dönmeye davet etmek üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun talimatıyla Akşener‘e gitti.

Millet İttifakı’nın saat 14.00’te planlanan buluşması, İyi Parti’deki görüşmeden beklenen haber nedeniyle 16.00’ya ertelendi.

İmamoğlu ve Yavaş’tan liderlere ziyaret

İmamoğlu ve Yavaş, Akşener ile görüşmelerinin ardından Millet İttifakı’nın toplanacağı Saadet Partisi Genel Merkezi’nde liderlerle bir araya geldi. İki belediye başkanı, “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganlarıyla genel merkezden ayrıldı.

Akşener yeniden Millet İttifakı toplantısına katılmak üzere Saadet Partisi’ne geldi

Akşener’siz yapılacağı düşünülen toplantı, İYİ Parti liderinin katılımıyla başladı. Akşener, Saadet Partisi Genel Merkezi’ne geldi.

Saadet Partisi’nin ev sahipliğindeki toplantının ardından, ittifakın ortak Cumhurbaşkanı adayı açıklanacak. O ismin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olması bekleniyor.

Millet İttifakı’nın İYİ Parti dışında kalan 5 siyasi partisi, Saadet Partisi ev sahipliğinde cumartesi günü toplandı. 4,5 saat süren toplantının ardından yapılan ortak açıklamada, “Hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz kaybedeni olmayan bir zaferdir” denilerek, cumhurbaşkanı adayının ve geçiş süreci yol haritasının daha önce kararlaştırıldığı gibi 6 Mart Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi.

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu‘nun yaptığı açıklamaya göre; İmamoğlu ve Yavaş’ın Akşener’e “Millet İttifakı’na dönme” çağrısı yaptığı ziyarette Akşener, iki başkana cumhurbaşkanı yardımcısı olmalarını önerdi. Akşener’in bu önerisini CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da ileteceği belirtildi.

İmamoğlu, Akşener’e ziyaretleri sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi ile bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Türkiye’mizin depremle birlikte yaşadığı zor günlerde ve milletimizin, memleketimizin geleceği açısından Altılı Masa’nın stratejisinin önemli olduğunun bilincindeyiz. Buna binaen buradayız. Duygularımızı paylaştık. 
Mansur Yavaş da şöyle konuştu:
“Biz Millet İttifakı belediye başkanlarıyız. Masada olanları seyretme imkanımız yok. Önümüzde seçim var, milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Deprem felaketinden sonra yaraları saracak şekilde, tekrar bir araya gelinmesi arzusu, halkımızın arzusu. Biz de görev edindik, genel başkana ilettik. Değerlendirecekler.” 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları