SONAR: AKP İLK TURDA, ERDOĞAN İKİNCİ TURDA KAYBEDİYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » SONAR: AKP İLK TURDA, ERDOĞAN İKİNCİ TURDA KAYBEDİYOR

22.06.2018 - 16:45

SONAR: AKP İLK TURDA, ERDOĞAN İKİNCİ TURDA KAYBEDİYOR

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, 24 Haziran seçimlerine ilişkin yaptıkları anketin verilerinin bir kısmını Twitter üzerinden paylaştı.

 

SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalacağını, ikinci turda Erdoğan ve İnce’nin baş başa olmasına rağmen CHP adayının şansının daha fazla olduğunu söyledi.

SONAR Araştırma’nın son anketine göre 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk turda yüzde 47, CHP’nin adayı Muharrem İnce ise yüzde 33 oy alıyor. Milletvekili seçiminde de Meclis çoğunluğu muhalefete geçiyor.

Bayrakçı’nın Twitter’den paylaştığı SONAR Araştırma’nın anketine göre, ikinci turda Erdoğan ve İnce birbirine çok yakın gidiyor. Ancak Bayrakçı, ikinci tur için “İnce’nin 2-3 puan farkla seçimlerini kazanması çok daha olası görünüyor” ifadelerini paylaştı.

Hakan Bayrakçı@ahakanbayrakci

Son SONAR TESBİTLERİ

• Tayyip Erdoğan ilk turda %47, Muharrem İnce %33 civarı oy alıyor. Seçim ikinci tura kalıyor.

• İkinci turda Erdoğan ve İnce’nin oyları başa baş gözükmekle birlikte İnce’nin 2-3 Puan farkla CB seçimlerini kazanması çok daha olası görünüyor.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :