SOYLU KILIÇDAROĞLU’NA LİNÇ GİRİŞİMİNİN HESABINI KORUMA AMİRİNE KESTİ: HİÇ KORUMA KURSU ALMAMIŞ

Ana Sayfa » GÜNCEL » SOYLU KILIÇDAROĞLU’NA LİNÇ GİRİŞİMİNİN HESABINI KORUMA AMİRİNE KESTİ: HİÇ KORUMA KURSU ALMAMIŞ

18.05.2019 - 11:48

SOYLU KILIÇDAROĞLU’NA LİNÇ GİRİŞİMİNİN HESABINI KORUMA AMİRİNE KESTİ: HİÇ KORUMA KURSU ALMAMIŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu seçim iptal edilmeseydi hiç içimize sinmeyecekti” dedi, Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıyla ilgili ise “Senin koruma amirin koruma kursu almamış hayatı boyunca” diye konuştu.

Soylu, Silivri’de katıldığı sahur programında, Silivri’de Belediye Başkanlığı’nın CHP’den Cumhur İttifakı’na geçmesinden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Eski Türkiye’nin eski alışkanlıklarının yeniden gündeme geldiğini hatırlatan Soylu, “Türkiye’de bir Çubuk olayı oldu. Sayın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu şehit cenazesine gitti. Yaşanan olaylardan sonra bana söylenmeyen kalmadı, istifaya davet ettiler. Senin koruma amirin koruma kursu almamış hayatı boyunca. Başka işlerle meşgul, belediyede iş takibi yapıyor. CHP Genel Merkezi’nde tanıdığınız biri varsa sorun ‘bunlar nasıl bir adamdır’ diye, herkes biliyor zaten. Meclis’te saldırı yapılıyor, bunların hiçbirinde güvenlik güçlerine bilgi verilmiyor” diye konuştu.

Sputnik’te yer alan habere göre Soylu, meselenin Türkiye’de bir istikrarsızlık oluşturmak olduğunu dile getirerek, Türkiye’yi, negatif bir güvenlik algısıyla karşı karşıya bırakmanın amaçlandığını kaydetti.

İstanbul seçimlerinde sandıklarda imzasız tutanakların çıktığını dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün bunların hepsi seçim sonuçlarına etki edebilecek bir büyüklüğe sahip. Şimdi bize, ‘buna itiraz etmeyin’ deniyor. Bizi buraya miletin oyu getirdi ve ben onun bir oyuna dahi sahip çıkmak zorundayım. Birileri söyleyecek diye biz bu hakkımızı aramayacaksak, bu neyin önünü açar, bundan sonraki seçimlerde çok bağıranın galip geldiği bir durum oluşturur. Bu da demokrasiyi ortadan kaldırır. Bu da bir zafiyettir. Bu seçim iptal edilmeseydi hiç içimize sinmeyecekti, İstanbul’da bu tartışma devam edip gidecekti ve şaibeli bir seçim olarak demokrasi tarihimize yazılmış olacaktı. Bu işin mağduru, 16 bin oyunun başka bir tarafa yazıldığı Binali Yıldırım’dır. Herkes önce iğneyi kendisine, çuvaldızı başkasına batırsın.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :