SÜLEYMAN SOYLU ORDU’DA HAVALİMANINDA YAŞANAN SKANDALI TUTTU, ÇEKTİ VE İNANMASI GÜÇ AMA GEZİ OLAYLARINA BAĞLADI

Ana Sayfa » GÜNCEL » SÜLEYMAN SOYLU ORDU’DA HAVALİMANINDA YAŞANAN SKANDALI TUTTU, ÇEKTİ VE İNANMASI GÜÇ AMA GEZİ OLAYLARINA BAĞLADI

08.06.2019 - 15:03

SÜLEYMAN SOYLU ORDU’DA HAVALİMANINDA YAŞANAN SKANDALI TUTTU, ÇEKTİ VE İNANMASI GÜÇ AMA GEZİ OLAYLARINA BAĞLADI

 

İçişleri Bakanı Soylu, Koç’un İmamoğlu’na özel uçağını tahsis ettiğini öne sürdü. Soylu şu ithamlarda bulundu;  “Koç’un özel uçağı altına tahsis edilmiş. Kusura bakmayın, ben bir şey görüyorum. Beni kim kınarsa kınasın. Gezi olaylarında otel tahsis edenler, Gezi olaylarında Taksim’deki otellerini tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Deutsche Welle’yi tahsis edenler – Alman televizyonu – bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında BBC Türkçe’yi – İngiliz televizyonu – tahsis edenler bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Kandili harekete geçirenler bugün Kandili harekete geçiriyorlar” dedi.

Bu arada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi çalışmaları kapsamında Bağcılar’da 22 mahalle muhtarı ile kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan Soylu şunları söyledi:

“CHP ADAYININ VALİMİZDEN ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUM’

Soylu, İmamoğlu’nun Vali’ye hakaret ettiğini öne sürerek, “Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun, yani CHP adayının Ordu valimizden ve Ordu polis teşkilatı mensuplarımızdan özür dilemesini bekliyorum. Çok net. Yani bir valiye galiz bir şekilde hakaret edip it demek. Bu ne bizim devlet geleneğimize ne de millet geleneğimizde var. Ondan sonra da sessizliğe büründü. Ve ondan sonra da sessizliğe bürünmek. Zaten bunun nasıl olduğu televizyonlarda net bir şekilde açıklandı. Valimiz suç duyurusunda bulundu. Ve orada şahitlerin huzurunda hangi sözlerin söylendiği, ben burada o söylenen sözleri söylemekten de edep ederim açıkça. Daha farklı sözler de var. Ve bunların bütün tutanakları ve şahitleri net bir şekilde ortadadır. Bu mızrak bu çuvala sığmaz. Yapılması gereken kamuoyundan alenen özür dilemektir. Ve o arkadaşlarımızdan da özür dilemektir.” diye konuştu.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :