SÜLEYMAN SOYLU SALDIRI ÖNCESİ SÖYLEDİKLERİNİ YİNELEDİ: CHP’NİN HDP İLE TEMASI ORTADADIR

Ana Sayfa » GÜNCEL » SÜLEYMAN SOYLU SALDIRI ÖNCESİ SÖYLEDİKLERİNİ YİNELEDİ: CHP’NİN HDP İLE TEMASI ORTADADIR

22.04.2019 - 14:24

SÜLEYMAN SOYLU SALDIRI ÖNCESİ SÖYLEDİKLERİNİ YİNELEDİ: CHP’NİN HDP İLE TEMASI ORTADADIR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı hakkında adeta CHP’yi suçladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan alçak saldırı hakkında açıklama yaptı.

Bir genel başkan bir cenazeye gelecekse bunu güvenlik birimileriyle paylaşması esastır.” diyen Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun gelişi bildirilmeliydi. CHP’nin bakışı yapıcı değildir. Sürekli şahsımı hedef göstermeleri bu meseleyi değerlendirirken hangi anlayıştı olduklarını açıkça gösteriyor” dedi.

Soylu’nun açıklamalarından başlıklar şöyle:

Kılıçdaroğlu alana geldikten sonra yoğun, sözlü protestolar oldu. Evin çevresindeki kalabalığın dağılması için yatıştırıcı mahiyette konuşmalar yapıldı; Millî Savunma Bakanı aynı mahiyette teskin edici konuşma yaptı.

Elbette ki siyasiler sitem ve tepkilerle karşılaşabilirler. Ancak burada fiziki bir saldırı söz konusudur ve bizim bunu tasvip etmemiz mümkün değildir.

Cenazeye kimin katıldığı bellidir. Kameralarla ve plaka tanıma sistemiyle bunları tespit etmek mümkündür.

CHP tarafından hadisenin provokasyon olduğu ve olayın dışarıdan getirilen insanlarca yapıldığı söyleniyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda, olayın dışarıdan getirilen insanlarla yapılan bir provokasyon olduğuna dair bir bulgu yok.

Olaya katıldığını tespit ettiğimiz kişilerin çoğunluğu Akkuzu mahallesindendir. Değerlendirmelerimize göre, ortada organize bir provokasyon olmadığı görülmüştür. Saldırı ne kadar yanlışsa, bu olaydan siyasi rant çıkarmak da o kadar yanlıştır.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre Soylu’nun dünkü saldırıda Kılıçdaroğlu’nun kusurlu gösteren açıklaması dikkat çekiciydi:

Kılıçdaroğlu cenazeye gelecekse bunu güvenlik kuvvetleriyle paylaşmalıydı. CHP’nin HDP ile teması ve HDP’nin PKK ile kendisini ayırmayan politikası ortadadır. PKK tarafından şehit edilen, acının ve duygunun oluştuğu bir cenazeye Kılıçdaroğlu’nun gelişi haber verilmeliydi. Kılıçdaroğlu, cenazeye geleceğini güvenlik kuvvetleriyle paylaşmadı.

İçişleri bakanlığım döneminde sadece kendisine değil, hiçbir siyasi partinin güvenliğine en ufak bir halel getirmedik. Kimse kusura bakmasın, CHP’nin olaya bakışı ihtiyaç duyduğumuz yapıcı bir bakış açısı değildir.

CHP yöneticilerinin şahsıma defalarca küfür ve hakaret ettirmeleri bu meseleye nasıl yaklaştıklarını göstermektedir.

Bu olayın İçişleri Bakanlığına yıkılması, siyasi rant amacı güttüklerinin göstergesi. Kılıçdaroğlu, bu olayı bize soracağına siyasi ortaklarına sormalı. Bir yandan PKK’nın siyasi koluyla ortaklık kurup, olayları İçişleri Bakanı’na yıkmak doğru değildir. Bütü bunlar milletin gözü önünde yaşanmıştır.

Herkes PKK terörü karşısında tavrını takınmalıdır. İkircikli tutumlar milletin hafızası tarafından kayda alınmaktadır. Türkiye’nin terörle mücadelesi devam edecektir.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :