”SURİYE PARAMPARÇA OLUR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”SURİYE PARAMPARÇA OLUR”

11.04.2018 - 20:16

”SURİYE PARAMPARÇA OLUR”

 

 

ABD’nin olası Suriye müdahalesi konusunda hükümeti uyaran CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, “Senin beklediğin Esad’ın gönderilmesiyle sınırlı kalmayacak. Suriye paramparça olacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Suriye’de yaşanan gelişmelere değinerek, doğrudan askeri müdahaleye iyice yaklaşıldığı kritik günlerden geçildiğini söyledi.

Suriye’de çeşitli evrelerden geçilerek bu güne gelindiğini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Şimdi üç senaryodan bahsediliyor; bu saldırıyla birincisi Suriye’nin elinde bulundurduğu kimyasal kapasitenin ortadan kaldırılması, ikincisi Esad’a suikast planı, üçüncüsü Esad ordusunun savaşma kapasitesinin ciddi olarak zayıflatılması. Suriye’ye müdahalenin gerekçelerine bakıldığı zaman ise çok net bir şey görüyoruz; nasıl ki Irak’a müdahale kimyasal silah gerekçesiyle ve El Kaide’ye verilen destek iddiasıyla başladı ve Irak bu noktaya getirildiyse şimdi de Suriye’de iç savaşta çeşitli tarafların kullandığı kimyasal silah iddiası, uluslararası toplumun müdahaleye meşruiyet zemini hazırlama gerekçesi olarak ortaya sunuluyor.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :